lastik yarılması tehlikesi

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bir şeyi merak ediyorum,
ben üç ay önce 195 50 R15 tigar marka lastik aldım. benim merak ettiğim bu lastiklere ne kadar güvenebilirim. bildiğim kadarı ile dublex lastikler yolda giderken eski şamyelli lastikler gibi anında inmiyor. yavaş yavaş iniyor. fakat dublex lastik yolda giderken yarılırmı? yani diyelim otobanda 150 ile giderken ön lastiklerden birinin yarıldığını parçalandığını düşünün. bu durum tam bir facia olur, böyle birşey olabilir mi?

:confused:

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik konusu önemli bence 3-5 daha fazla verip güvenilir marka almak lazım

arifba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olur..

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında bu her lastik için olabilir, o yüzden her zaman fazla hızdan kaçınmak lazım bence

alexnumber10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastiğin havasının birden inmesi için çok büyük bir yarık lazım. Bu da çok nadir görülen bir olaydır. Eğer lastiklerini yeni aldıysan kafana böyle şeyler takma, için rahat olsun.

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
sordugun sorunun cevabını kendın vermelısın
hangı kalıtede olursa olsun 150km hızda lastık yarılırsa ısın bıtık demektır
yarılma nasıl olur buyuk bır cukur hayvana carpma bır sert cısım uzerınden gecmek vs...
normal sartlarda ınıkde olsa gıder lastıgın esvapı onemlı tabıkı
cın kore lastıklerı daha ucuz
eger hız yapıyorsan h serısı lastık alıp bıraz paraya kıyacaksın

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yarılma olabilir tabiki, Allah göstermesin.yoldaki herhangi bir sert çukur, bir parça vs.

serkan_2120

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen seneydi tam hatırlamıyorum babamın aracını aldım bikaç arkadaş antalya taraflarını gidiyoz adana otobanındayız araç S320 Long bendede biraz sürat var yaz ayları sıcaklık 40 derece bazen üstünde hızım 180 -200 arası kaptırmışız gidiyoz bi yolun boş olduğu bi nokta ki allahtan boştu arka taraftan bi ses gümmmmm diye araçta sesle beraber bi titreme silkenme dedim havayamı uçuyoz ne oluyo zor bela aracı emniyet şeridine aldım (arkadaşların kendilerini araçtan bi atışları var hiç unutmuyom) bi indikki arka sağ lastik sicakten ve süratten aşırı ısınmış eriyip patlamış ki lastikle pirelli P7 W serisi sözde sürat lastiği stepne takıp yola devam etmiştim yeni lastik almıştım o zaman o günden beri sürat yapmıyom o gün bille bizim o aracı durdurmamız tamamen şans eseriydi arka değil ön lastiklerden biri olsa benli şuan yazamıyordum o yüzden hızınız 130 u hiçbir zaman geçmesin

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bir şeyi merak ediyorum,
ben üç ay önce 195 50 R15 tigar marka lastik aldım. benim merak ettiğim bu lastiklere ne kadar güvenebilirim. bildiğim kadarı ile dublex lastikler yolda giderken eski şamyelli lastikler gibi anında inmiyor. yavaş yavaş iniyor. fakat dublex lastik yolda giderken yarılırmı? yani diyelim otobanda 150 ile giderken ön lastiklerden birinin yarıldığını parçalandığını düşünün. bu durum tam bir facia olur, böyle birşey olabilir mi?

:confused:

Otomobilde lastik çok önemli diyorum başkada birşey demiyorum.
:alkis: