Lastikler

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Lastikler

Ben kış lastiği ifadesi yerine daha çok kar lastiği ifadesini duydum.Bence farklı lastik kullanmanın mantığı sıcaklık farklılığından çok zemin farklılığındandır, çünkü lastiğin yere tutunması direk zemin ve lastiğin yapısı ile ilgili.Sıcaklığın azalması ile hamur biraz sertleşebilir.

Almanya da kar lastiğini kuru zeminde nasıl ses çıkardığını duydum.Orda millet kışın her ihtimale karşı kar lastiği kullanıyorlar.Resmen lastik asfaltı bombalıyor gibi ses geliyordu, patır patır.Kar olmayan zeminde kar lastiği kullanmak hem lastiğe hem de yola zarar verir kanımca.

֖zer hocam, pirelli de tire property file  elde etmek için lateral/longitudinal parameter ölçümü yapıyor musunuz? :)

Özer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
֖zer hocam, pirelli de tire property file  elde etmek için lateral/longitudinal parameter ölçümü yapıyor musunuz? :)

Benim bulundugum kısım yapmıyor ama eminimki Kalite kontrol - son kontrol dediginiz işlemleri gerceklestiriyordur :).. Sizler icin sorup geri dönüş yapıcan en kısa zamanda :)

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Özer link' Alıntı:
Saçmalık neye dayanarak böle bir şey sölediniz önce bi onu cvp layın ?

Sn. Özer,
Daha sakin fikirlerimizi paylaşalım lütfen.Görüş ve fikirlere saygılı olalım.

Teşekkürler.

Özer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
[quote author=Özer link=topic=940.msg18601#msg18601 date=1300861300]
Saçmalık neye dayanarak böle bir şey sölediniz önce bi onu cvp layın ?

Sn. Özer,
Daha sakin fikirlerimizi paylaşalım lütfen.Görüş ve fikirlere saygılı olalım.

Teşekkürler.
[/quote]

Ben gayet saygı cervesinde bir soru sordum arkadaşın tarzı itici..Bilgi kirliligi yapıyor eger birşey söylüyorsa nedeninde acıklasın anlıyalım neyin ne oldugunu.. Herneyse uzatmaya luzüm duymuyorum saygılar.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben polemiğe girmeden kendi fikrimi ve bildiğimi yazayım, lastik almak isteyen arkadaşlar araştırıp karar versinler. kar lastiği adı üstünde karda aracın yol tutmasını sağlamak amacıyla daha derin kanallı ve yapısı itibarıyla yol tutuşunu arttırmak için üretilmiştir. kış lastiği diye bir tabir ben duymadım. kar lastiğini yaz aylarında yada kuru zeminde kullandığınız zaman birincisi ses yapar, ikincisi sürtünme direnci artacağı için yakıt tüketimini arttırır. yaz şartlarında kullanmak üzere alacağınız lastik ise karda yol tutuş sağlamaz, daha az ses yapar sürtünme direnci düşük olduğu için hem konfor hem de yakıt tasarrufu sağlar. 4 mevsim lastik olarak adlandırılan lastikler ise biraz ondan biraz bundan yapmaya çalışır ancak ne kar lastiği gibi yol tutuşu sağlar ne de yaz koşullarında konfor sağlar. bunun yanında yarım kar lastiği olduğu için de yakıt tüketimini arttırır. sonuç olarak ne karda iyidir ne de kuru zeminde.  

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Almanya da kar lastiğini kuru zeminde nasıl ses çıkardığını duydum.Orda millet kışın her ihtimale karşı kar lastiği kullanıyorlar.Resmen lastik asfaltı bombalıyor gibi ses geliyordu, patır patır.Kar olmayan zeminde kar lastiği kullanmak hem lastiğe hem de yola zarar verir kanımca.
O patır patır ses yapan lastikler çivili lastik olmasın?

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

salihcaglayan link' Alıntı:
[quote author=vehicle_dynamics link=topic=940.msg18621#msg18621 date=1300867829]

O patır patır ses yapan lastikler çivili lastik olmasın?
[/quote]

o sesi çıkaran çivili lastiklerdir

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lastikler için iki adet lastik şişirici sprey alıp bagaja bırakmayı düşünüyorum

otev041300.jpg

6 tl.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakan hocam blrde  çakmaklık kompresör al

madatruk01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba,

Lastikler ile ilgili bir çalışma. Astra J için en iyi goodyearda olmuş.