lastiklerin ebatını değiştirdim

SSB_BASOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın ARKADAŞLAR
eski arabamdan kalan 195*60 lastikler vardı deneme amaçlı bende arka lastiklerin yerine koydum önler 195*65 arkalarda 195*60 oldu çekn tekeri büyük tuttum bi faydası olurmu bilmem deniyorum olmas sa önlerin ebatını deyiştirecem kalkışta bir nebze olsun avantaj yakalamak için yorumlarınızı bekliyorum EŞKİŞEHİRDEN sevgiler
vectra cd 1996

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük teker kalkışta avantaj sağlamaz aksine zorlar arabayı
ama 195/65/15 vectra b nin orjinal ölçüleri ama 195/60/15 lastiği çevirmek araba için daha kolaydır şöyle bir dez avantaj da var km kaybın ortadan kalmış küçük ebat lastik turunu daha çabuk tamamladığı için 100 km hızı gördüğün zaman aslında 100 ile değilde 98yada 97 gibi bi hızla gidyorsun ama km 100 gösteriyor.
orjinalden şaşmamak lazım.

srkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük teker kalkışta avantaj sağlamaz aksine zorlar arabayı
ama 195/65/15 vectra b nin orjinal ölçüleri ama 195/60/15 lastiği çevirmek araba için daha kolaydır şöyle bir dez avantaj da var km kaybın ortadan kalmış küçük ebat lastik turunu daha çabuk tamamladığı için 100 km hızı gördüğün zaman aslında 100 ile değilde 98yada 97 gibi bi hızla gidyorsun ama km 100 gösteriyor.
orjinalden şaşmamak lazım.

arkadaş haklı, fazla bi oynama yok ama orjinalden şaşama bencede...

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en büyük avantajın yüksek hızda aracın yoldan savrulmasını önler çünkü tutnma katsayın artıyor asfalta ...avantaj sadece yol tutuşunu arttırmak yoldan çıkmasını önler büyük ebattaki lastik...ancak dezavantajların en büyüğü ise motoru zorlar ve yakıt sarfiyatın muhakkak artar...saygılar

SSB_BASOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar hepinize teşekkürler bilgiler için çok sağolun