lastil seçimi...

seralp177

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar kış yaklaşıyo hatta geldi burada.
kış lastigi olarak tavsiyeleriniz ve pratik bilgilerinizden yararlanmak istiyorum. ayrıca kar da giderken zincir yerine takabilecegimiz başka bir aparat varmıdır.

kışa girerken yapılacaklarını yazarsak memnun oluruz.

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben hankook kullanıyorum ve memnunum.. aparat olarakta zincir pek tercih edilmiyor artık, kauçuk kar paletleri var ama hiç kullanmadım..

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Maxis hem ucuz hem yumuşak

mehmet2306

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 8 yıldır Kars'ta yaşıyorum. Ondan önce de 7 yıl kadar Erzurumdaydım... Bu süre içinde michelin, good year, lassa dahil bir sürü lastiği denedim. Eğer buz da dahil kaymak istemiyorum fiyat önemli değil diyorsanız Nokian dünyada çivileri fabrika çıkışı olan tek lastik. Üstelik asfaltta çivilerin altındaki özel bir malzeme sayesinde lastik ısınınca çiviler içeri gömülüyor ve haliyle gürültü ve aşınma yapmıyor. Buza çıkınca lastik yeniden soğuyor ve çiviler dışarıya çıkıyor. Fiyat farkı da öyle uçurum değil. Ama daha uygun olsun, kar performansı iyi olsun, buzla işim yok diyorsanız Good Year Ultra Grip Extreme gerçekten başarılı ama asfaltta biraz gürültülü. Hem gürültüsü az olsun hem de çok ta olmasada kar buz performansı yaz lastiğine göre etkili olsun diyorsanız Lassa Snoways Era. Michelin yaz lastiğinde çok başarılı olmasına rağmen kış lastiğinde son üç yılda biraz geride kaldı. Benim aracım 2006 Astra Classic 1.6. Good Year UG Extreme kullanıyorum. Düz yolda ve buzlu zeminde 190 km'ye kadar çıktım. Kayma olmadı. Ama bu durabileceğim anlamına gelmiyodu tabi.:)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kış lastiğinde goodyear'dan şaşmayın ;)

denildiği gibi nokian'da gayet iyidir... ama zamanla bombe yapabiliyor lastik ;)

M8402

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değişik bir ürün daha var karda kullanmak için,testlerde başarılı sonuçlar almış .
zincir ve palete göre daha pratik sanırım.

http://www.autosock-tr.com/

AutoSock_High_Performance.jpg

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kış lastiğinde continental öneririm veya yokohama. Ama yukarıda arkadaş demiş çivili lastik batı bölgelerinde gitmez, ancak kışın soğuk geçen doğu bölgelerinde kesin alınması gerekir diye düşünüyorum .

ceraslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pirelli P7 kullanıyorum..Memnunum.