Lise öğrencisi çakıl taşıyla arabamın üstüne isimler yazdı

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanı seviyosan türkiyede 2 araba sahibi olacaksın biri külüstür duvara vursan acımayacak biride göz bebeğin olacak. kendi aracımı gideceğim yola göre kullanıyorum gaziosmanpaşa bağcılar vb yerlere asla. aküsü bitse kapıda çürüse daha iyi. Ahmet abiye hak veriyorum bu tiplerle uğraşılmaz istanbul güngörende yaşadığımız dönemde arabanın kapısında sos oynamışlar bagajında kreter gibi top çukuru kaputa yazılmış opel yazısı boydan boya olan çizikleri saymıyorum ve daha niceleri. Bu tiplerle uğraşılmaz inadına adam toplayıp danaya girer gibi girerler arabaya. hele araba dikkat çekiyorsa sahibi sinir hastası oluyor bu ülkede. Allah uzak tutsun bu tipleri bizlerden

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanı seviyosan türkiyede 2 araba sahibi olacaksın biri külüstür duvara vursan acımayacak biride göz bebeğin olacak. kendi aracımı gideceğim yola göre kullanıyorum gaziosmanpaşa bağcılar vb yerlere asla. aküsü bitse kapıda çürüse daha iyi. Ahmet abiye hak veriyorum bu tiplerle uğraşılmaz istanbul güngörende yaşadığımız dönemde arabanın kapısında sos oynamışlar bagajında kreter gibi top çukuru kaputa yazılmış opel yazısı boydan boya olan çizikleri saymıyorum ve daha niceleri. Bu tiplerle uğraşılmaz inadına adam toplayıp danaya girer gibi girerler arabaya. hele araba dikkat çekiyorsa sahibi sinir hastası oluyor bu ülkede. Allah uzak tutsun bu tipleri bizlerden

Aracın önceki sahibi satarken sohbette cevre yolunda karşılaştığı Peugeot RCZ gibi araçların dalaşıp sinir ettiğini söylemişti ve galiba o yüzden de araçtan soğumuş gibiydi nitekim ben de benzer şeyler yaşadım fakat yollarda herşey olabilir, ancak park edili halde sorun olması stres ve yolaçan kitle 18- olduğu için daha da stres.

Fakat herşey sokakta bırakmamla ilgili. Bu arabanın motoru ısınmadan pek hareket ettirmemek gerekiyor motoru hassas o yüzden de pazartesi hareket ettirmedim.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Kazayla olan bişey yok, aklı ermeyecek yaşta da değiller ama yanlarına kalmamalı hele ki bu önceden de olsaydı böyle devamı geliyorsa.. Siz bulaşmak istemiyorsanız polis çağırın bölgede yoğun geziyolarsa bikaç şikayet dilekçesi verin ekipler arada gezsin bi şekilde ayakları kesilir oralardan.

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Kazayla olan bişey yok, aklı ermeyecek yaşta da değiller ama yanlarına kalmamalı hele ki bu önceden de olsaydı böyle devamı geliyorsa.. Siz bulaşmak istemiyorsanız polis çağırın bölgede yoğun geziyolarsa bikaç şikayet dilekçesi verin ekipler arada gezsin bi şekilde ayakları kesilir oralardan.

Dediğin gibi girişimlerde bulunabilirdim fakat bunların okulu bu sokağa cok yakın bir yerde ve polislerle sorunu halletmek istedim diyelim bunlar kendi aralarında organize olup başka yollara başvurabilirler bu öğrencileri biliyorum. Sokakta daha neler gördüm. Onlara karşı ciddi şeyler yapınca hayatlarının amacı, eğlencesi olmak var. Biraz o yüzden de hiç bulaşmamaya calışıyorum.

Ve ek not olarak, bu kişiler bunu bir ideal olarak yapsalar örneğin bu ülkede 1 Milyon liralık siyah Mercedesler de alınıyor, onlara da gidip böyle hareketler yapsalar o zaman da hiç sorun olmazdı .)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çagrı polis napıyor ki allah aşkına :)
Adam bişey yapamayız onlar oyle demişlerdi bana , babamda iyi o zaman silahı verıyım oglana çatışsınlar sonra ortalıgı temızlemeye gelirsiniz demişti ama ses bile çıkarmadılar... ;)

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çagrı polis napıyor ki allah aşkına :)
Adam bişey yapamayız onlar oyle demişlerdi bana , babamda iyi o zaman silahı verıyım oglana çatışsınlar sonra ortalıgı temızlemeye gelirsiniz demişti ama ses bile çıkarmadılar... ;)

Polis olayını çoktan bıraktım . Hep öyle olur: Bir yerde hırsızlık olur polis gelir dosyaya kaldırmak üzere parmak izi örneği bakar, 1-2 resim ceker hepsi o.

Yanlız ben imzaya bittim: "Karışık Çerez Tabagından Antep Fıstıgını Seçen Adamdan Her Türlü Sinsiligi Beklerim" hiç düşünmemiştim öyle birşey, gerçek mi acaba yani fıstık seçen gercekten sinsi mi olur .)

HcN2243

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abicim arabanın maşallahı var dışardan çok hoş duruyor haliyle dikkat çekiyo gençlerde kıskançlıktan yapıyorlar heralde bence aracımı şöför kapısından başlayıp aracın sonuna kadar demir çubukla çizmişler koporta içe doğru göçmüştü. Sabırlı olmak en iyisi.

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abicim arabanın maşallahı var dışardan çok hoş duruyor haliyle dikkat çekiyo gençlerde kıskançlıktan yapıyorlar heralde bence aracımı şöför kapısından başlayıp aracın sonuna kadar demir çubukla çizmişler koporta içe doğru göçmüştü. Sabırlı olmak en iyisi.

Of kötü. Buradan üzüldüm. Aslında yamuk yapan bir kişi için zarar vermeyi hepimiz bazen düşünmüşüzdür, ya da en azından ben kendim düşünmüşümdür, çünkü o zaman yamuk yapan kişiden intikam duygusu tatmin edilmiştir. Ancak sokakta rasgele araç çizmek bambaşka olay. Çizen öğrenci ile göz göze geldik. Ne düşündü kim bilir. Çizdiğini gördüğümü tahmin etmiştir ona rağmen birşey konuşmadım. Hak etti mi. Hak etse ne fark edecek bunun gibi yüzlercesi var civarda.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Böyle kanı kaynayan gençleri bir güzel tartaklamadıktan sonra başkalarının da araçlarına aynı şeylere yapacaklardır.
Şahsen ben sahibini tanımıyor dahi olsam birisinin arabasını kurcalayan çocukları gördüğüm zaman iyice bir korkutuyorum.

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Böyle kanı kaynayan gençleri bir güzel tartaklamadıktan sonra başkalarının da araçlarına aynı şeylere yapacaklardır.
Şahsen ben sahibini tanımıyor dahi olsam birisinin arabasını kurcalayan çocukları gördüğüm zaman iyice bir korkutuyorum.

Videodaki öğrenci yanlış yolda ilerliyor ancak ilerlediği en son seviyeye kadar dikkat edilirse (daha önceki yorumumda belirttiğim gibi) çiziği tek parça üzerinde yapıyor. Bagaj kapağındaki kırmızı spoiler veya arka camurluklara da çiziğe kalkışsaydı durum kesinlikle affedilmez olurdu. Ayağını tampona atıyor, hani hakkaten acayip yavşakça bir hareket ve onun için dahi öğrenciyle konuşmak lazım fakat ayağı düştükten sonra bir daha hareket ettirmiyor.

Öğrenci için bu kadar "iyi hal" bulmaya çalışmamın sebebi de bir kere üzerine yürümeye başlasam kavgacılık katsayım veya başka şeylerin de artacağını bildiğim için.

Bir de öğrenci hareketlerinin izlendiğini ve benim fark ettiğimi anladı, nitekim ben 10-20 sn içinde oraya gelmeden önce arabadan 5-6m mesafede bir yerde otururken gördüm onu. Öylece oturuyordu. O anda ondan tuhaf bir ses veya birşey duysam yine kavga veya kavgaya benzer bir durum olabilirdi, duymadım. Yani aslında öğrencileri sessiz şekilde sindirdim, bir açıdan. Güvenlik kamerası veya birşey olabileceğini hissettirdim onlara. Tüm bunlar arasında yaptığı o 2-3 kelimelik çiziğin önemi azaldı, onun için de benim için de. Yani şöyle birşey diyemedi o: "Arabayı bir güzelçizdim adımı yazdım sahibinin ruhu duymadı" ki bu ona yeter zaten.