lpg çok yakıyor

desis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklaşık 2 ay evvel opel astra h kasa 2012 model aracıma landirenzo marka lpg taktırdım araç 40 binde ..tankı 32 lt alıyor .ortalama 240 km yol gidiyor ..tüketimin yüksek olduğunu düşünüyorum..ustaya götürdüm..bi ara getir enjektörlerle oynarız dedi..gidip gitmemekte kararsızım..siz olsanız ne yapardınız

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Peki aracınız 240 km lik mesafede kaç litre LPG alıyor, onu yazmadan kimse durumu değerlendiremez. Bildiğim kadarıyla LPG ile benzinin fiziksel değerleri farklı olduğu için depo dolum miktarları da farklıdır, mesela 35 litre LPG hacmine sahip bir LPG deposu hiçbir zaman ağzına kadar LPG almaz, ama 50 litre hacimli bir benzin deposu ağzına kadar benzin alır.

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki aracınız 240 km lik mesafede kaç litre LPG alıyor, onu yazmadan kimse durumu değerlendiremez. Bildiğim kadarıyla LPG ile benzinin fiziksel değerleri farklı olduğu için depo dolum miktarları da farklıdır, mesela 35 litre LPG hacmine sahip bir LPG deposu hiçbir zaman ağzına kadar LPG almaz, ama 50 litre hacimli bir benzin deposu ağzına kadar benzin alır.

benim depo 47 lt. fakat 47 lt gaz alıyor.şamandıra arızalı sanırım.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim tank 30 herhalde 26-27 lt arası alıyor,240-250 km arası yol yapıyor.

desis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
32 lt gaz ile tank full doluyor.. bunla ortalama 240 km gidiyorum.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Verdiginiz konu guncel degil son mesaj 6 yıl öncesinin..

2014 Opel Astra Classic III Essentia Konfor Paketli 1.6 (Hakim Gri- Karbon Siyah)-2014 Opel Corsa D2 Essentia 1.3 CDTI (Hakim Gri)..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
32 lt gaz ile tank full doluyor.. bunla ortalama 240 km gidiyorum.
Bu verilere göre aracınız 100 km de 13,3 litre LPG tüketiyor demektir ki bu değer şehir dışı kullanımı için ise fazla sayılır :(. Şehiriçi kullanımları yapılan mesafe, sık sık dur kalk yapmak, havaların soğuması gibi etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

desis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu verilere göre aracınız 100 km de 13,3 litre LPG tüketiyor demektir ki bu değer şehir dışı kullanımı için ise fazla sayılır :(. Şehiriçi kullanımları yapılan mesafe, sık sık dur kalk yapmak, havaların soğuması gibi etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

tesekkür ederim

ZAFER BULUT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg tankları ortalama kapasitelerinin % 80 nini alır tabi bu durum istasyonlardaki tabancalarin bar basinclarina görede değişkenlik gösterebilir bilginiz olsun. Bence yapmış olduğunuz km normal iklim şartlarını da göz önünde bulundurursak tabi.

Opel bir tutkudur...