LPG CORTLADI :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

milannbaross

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Arkadaslar bende lpg taktirmayi dusunuyorum..aracim daha 1000 km soyle bi 3000 km olunca taktiricam.. landirenzonun yaglamali kiti filan hikaye bence.  Bosuna paranizi kanitlanmamis bir seye kaptirmayin.. taktirin brc pipolu sistem vede hemen ruhsata isletin doya doya binin..ha brc dememin sebebi ise astra j arabasi olupta lpg taktiranlarin cogu brc taktirmis.. yoksa iyi bir usta ile atiker bile is yapar.. bence bosuna yok yaglamaliymis yok bilmem neliymis inanmayin...

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: LPG CORTLADI :(

mucahitduran link' Alıntı:
Ben iş yerinden zar-zor izin almama rağmen, aldığım hafta hemen işlettirdim. 1 gün maksimum 2 gün içinde yeni ruhsat elinizde.

O eskidendi ben aynı gün içinde hepsini hallettim, trafik şubeye girdiğimde evrakları verdim adam masa başında printerden bastı yeni ruhsatı anında verdi elime bende şaşırdım :)

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
O lpg servisini ve opel servisini biran önce değiştirin. Lpg ile 30.000 km'de subap erimez. Erisede subap sorunu olan araç stop etmez, motor çalışırken ilk etapta subaplardan şıngırtı sesi gelir sonrasında ciddi sorunlara neden olur.

Sabah çalışınca stop ediyor demişsiniz bu durum lpg ayarlarındaki bir sorunu işaret ediyor. Eğer subap erimesi olsaydı bunu anlardınız. Sanayiye gidin herhangi bir motor ustasına 30.000 km'de subap erirmi diye sorun size gülecektir.

Yağlama kitinin saçmalıktan öte olmadığını Landirenzodakiler hariç her lpg ustası söylüyor zaten. Yağlamaya paranızı kaptırmayın.

14alkiss 14alkiss 14alkiss

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tff2525 link' Alıntı:
arkadaşımız bi açıklasaydı yağlama kiti varmıydı diye .iyi olacak. bende lpg attıracam önümüzdeki ay ama kafam karıştı bu arada aracıma D֜Z YAğLAMASI OLMAYAN LANDİRENZO düşünüyorum.    1.6 115 edition 2012.NE YAPSAK ACABA?

Umarim erzurumda taktirmayi dusunmuyorsunuzdur,ben 900 km yol tepip ankarada taktirdim.

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
bu lpg de yağlama kiti vs bana tamamen saçmalık geliyor.

şöyle ki; lpg kuru bir yakıt olduğu için silindirlere ekstra yağlama yapıldığı söyleniyor. yağ dedikleride öyle litrelerce falan değil. minik bir parfüm tester şişesi gibi...
şimdi o şişeden damla damla pistonlar sübaplar yağlanacak.

dünya üzerinde üretilmiş olan en kaliteli yağıda kullansanız o sıcaklıktaki bir motora deydiği anda yanıp buhar olacaktır.  bana göre külli yalan

kardeş yaklaşık 2 hafta önce bende senin gibi düşünüyordum. hatta söylediklerinde mantıkla yaklaşırsan %100 doğru kanaatine varılabilir. ancak şöyleki senin dediğin malesef yanlış 2 hafta önce bende aracıma yağlama kiti taktırdım aslında çok saçma buluyordum. çünkü bi araca yağ yaktırmanın araca ne gibi bir faydasının olacağını düşünüyordum. ancak durum sandığım gibi değilmiş bana bu konuda gerçekten usta bir makine mühendisi öyle şeyler anlattı ki duyar duymaz taktırdım. senin dediğin gibi işlemiyor malesef olay çünkü yağlama kiti emme monifolduna bağlanıyor yani LPG araca girdiği noktada bağlanıyor ve LPG yi yağlayarak giriyor bu sebeplede LPG nin patlama direncini artırdığı gibi yanma ısısını da ummayacağın kadar fazla düşürüyor bu da valflere zarar vermesini önlüyor ayrıca dediğin gibi bu yağ buhar oluyor, asıl iş burada buhar valflerin soğumasına yardımcı oluyor ve valflerin yağlanmasını sağlıyor zaten buhar olmasaydı hiç bir işe yaramazdı. kısacası senin o dediğin buhar araca o kadar çok faydası varki anlatamam.

onurody

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende landirenzo astra j kiti ile kulanıyorum 5000 6500 görüyorum sıkıntı yok uludağ otogazdaki subab erime olayını şu şekilde yorumluyor ufak bir ayrıntı var diyorlar lpgye benzin karışıyor diyor bunuda şu şekilde anlarlar diyor benzinden lpgye geçişlerde cok ufak çekiş kaybı hisederler belkide hissetmezler bu ilk önce güzelgibi görünsede lpg benzin karışımı yanma odasında beraber yanıyor ve yüksek ısı üretiyor

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

akheron link' Alıntı:
kardeş yaklaşık 2 hafta önce bende senin gibi düşünüyordum. hatta söylediklerinde mantıkla yaklaşırsan %100 doğru kanaatine varılabilir. ancak şöyleki senin dediğin malesef yanlış 2 hafta önce bende aracıma yağlama kiti taktırdım aslında çok saçma buluyordum. çünkü bi araca yağ yaktırmanın araca ne gibi bir faydasının olacağını düşünüyordum. ancak durum sandığım gibi değilmiş bana bu konuda gerçekten usta bir makine mühendisi öyle şeyler anlattı ki duyar duymaz taktırdım. senin dediğin gibi işlemiyor malesef olay çünkü yağlama kiti emme monifolduna bağlanıyor yani LPG araca girdiği noktada bağlanıyor ve LPG yi yağlayarak giriyor bu sebeplede LPG nin patlama direncini artırdığı gibi yanma ısısını da ummayacağın kadar fazla düşürüyor bu da valflere zarar vermesini önlüyor ayrıca dediğin gibi bu yağ buhar oluyor, asıl iş burada buhar valflerin soğumasına yardımcı oluyor ve valflerin yağlanmasını sağlıyor zaten buhar olmasaydı hiç bir işe yaramazdı. kısacası senin o dediğin buhar araca o kadar çok faydası varki anlatamam.

Makina mühendisi Landirenzo ustası sanırım. şimdi bu yağlama kiti lpg yanma ısısını düşürdüğüne göre performansı da düşürüyor olması lazım. Yağın valfleri soğutmasını bir mühendis olarak anlamıyorum fizik bilgilerimi altüst ediyor. Lütfen bu mühendis amcaya şunu sorarmısın;

Her depo lpgde ben 30-40 litre sıvı lpg tüketiyorum. Bu yakıtın tamamı enjektörlerden yanma odasına püskürtülüyor. Bu yağ nasıl bir şey ki binlerce litre lpg'nin yanma ısısını düşürüyor ve 10.000 km'de yarımlitre yağ bu iş için yetiyor. Yani 1000 litre lpg'ye 0.5 litre yağ karışıyor ve bu da söylediklerini yapabiliyor. ևok komik buluyorum bu sistemi savunmaya çalışan mühendisleri. Prinsciler ve landirenzo ustalarını haklı buluyorum bunu savunmaları noktasında zira subap sorunu yaşayan araç sahiplerini böyle çekmeye çalışıyorlar, bilinçsiz müşteri gidip fazladan 300-500 TL vererek 500ml yağ alıyor. Lpg taktırırken landicilerin kemküm ettikleri diğer konuda yağın verildiği nokta. Bu yağ emme manifoldundan tek noktadan veriliyor. Peki bu yağ 4 silindire eşit olarak nasıl gidiyor? Cevap yok tabiki. Hadi gitti diyelim bu muciza yağ emme subaplarını korudu peki eksoz subapları nasıl korunacak? şekilde konuyu daha iyi  anlayabilirsiniz.
buv.gif

Her 10.000 km'de 80 TL yağ parası vermektense 100.000 km yağsız kulanın, 800 TL cepte kalır bu parayla çelik subap taktırırsınız. Yağlama sistemi tamamen pazarlama balonudur.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

500 tlye sübap koruma garantisi olmayan yağlama taktıracağıma sübaplarım eriyene kadar binerim(ki erimeme ihtimali de var) sanayide 1000 tlye çelik sübap taktırırım kafam rahat binerim.

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Makina mühendisi Landirenzo ustası sanırım. şimdi bu yağlama kiti lpg yanma ısısını düşürdüğüne göre performansı da düşürüyor olması lazım. Yağın valfleri soğutmasını bir mühendis olarak anlamıyorum fizik bilgilerimi altüst ediyor. Lütfen bu mühendis amcaya şunu sorarmısın;

Her depo lpgde ben 30-40 litre sıvı lpg tüketiyorum. Bu yakıtın tamamı enjektörlerden yanma odasına püskürtülüyor. Bu yağ nasıl bir şey ki binlerce litre lpg'nin yanma ısısını düşürüyor ve 10.000 km'de yarımlitre yağ bu iş için yetiyor. Yani 1000 litre lpg'ye 0.5 litre yağ karışıyor ve bu da söylediklerini yapabiliyor. ևok komik buluyorum bu sistemi savunmaya çalışan mühendisleri. Prinsciler ve landirenzo ustalarını haklı buluyorum bunu savunmaları noktasında zira subap sorunu yaşayan araç sahiplerini böyle çekmeye çalışıyorlar, bilinçsiz müşteri gidip fazladan 300-500 TL vererek 500ml yağ alıyor. Lpg taktırırken landicilerin kemküm ettikleri diğer konuda yağın verildiği nokta. Bu yağ emme manifoldundan tek noktadan veriliyor. Peki bu yağ 4 silindire eşit olarak nasıl gidiyor? Cevap yok tabiki. Hadi gitti diyelim bu muciza yağ emme subaplarını korudu peki eksoz subapları nasıl korunacak? şekilde konuyu daha iyi  anlayabilirsiniz.
buv.gif

Her 10.000 km'de 80 TL yağ parası vermektense 100.000 km yağsız kulanın, 800 TL cepte kalır bu parayla çelik subap taktırırsınız. Yağlama sistemi tamamen pazarlama balonudur.

güzel yorum olmuş avcılar fatih sanayide usta bana 300 tl ye yapabilirim dedi 300 de çelik siboplara versem 600 tlye hallolur (  ben iş garanti olsun diye yağlama kitide taktırdım garantiden faydalanmak için)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...