LPG CORTLADI :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: LPG CORTLADI :(

şu yağlama sistemi ile ilgili iki kelam da ben edeyim. Yıllar yıllar önce LPG li bir R21 Concorde vardı bende. Bir ustanın tarifi üzerine yağlama sistemini ben kendim yapmıştım çok basit bir sistem.  Bugün yapsam sanırım 5 TL maliyeti geçmez. Manifolt da delinmiyor.

Malzemeler:
Bisikletçilerin kullandığı bisiklete monte edilen su matarası
1 adet serum hortum seti.
Yeteri kadar 10 numara yağ yada çekmesi kolay ince bir yağ makina yağı vb.

Mataranın kapağındaki delikten serumun hortumu dibe kadar salınır. serum setinin ucundaki enjektör iğne westinghouse ile manifold arasındaki hava emiş hortumunun müsait bir yerine saplanır motora yakın olursa iyi olur. Buradan yağ çekmeye başlar. ևekilecek yağ miktarını ayarlamak için serumun üzerinde basit düzenekler olur onunla çekeceği yağı ayarlarsın. Arkadan duman atmayacak kadar kafidir. Ortalama 1 lt yağın 5000 km gitmesi kararında oluyordu o araçta (2000 cc atmosferik).

Sibop erimesine faydası var mı bilmiyorum ama sibop vuruntusu diye bir şey kalmıyor ve makina ipek gibi yumuşak çalışıyor çıplak kulakla net anlaşılır bir fark var.

Bizim arabalardaki katalizörü napar hiç bir fikrim yok bu arada.

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tam lpg ye sıcak bakmaya başlamıştım aklımızı aldı bencede bu konu fake silelim de  milleti korkutmayalım başlığı ilk gördüğümde şok olmuştum.

tff2525

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ne işdi arkadaş bombayı attı gitti foruma.kafamız allak bullak oldu lpg attıracam tırsıyom valla.nereye gitti bu adam...

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

her foruma yazıyor bu tipler, direk IP sinide banlamak lazım !!! TAMAMEN SAHTE BAŞLIK...

tff2525

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu konu açıklağa çıkmazsa bende lpg gibi cortlayacam:))

oceans34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Golf_stream link' Alıntı:
evet arkdaşlar aracıma 5000 km de lpg taktırmıştım ve bugun 30 bin km de araç sabah çalıştırdığım da stop ediyordu kendiliğinden özel bir opel servisine götürdüm aracı olgun landirenzoya götrüp getirdiler ve beklediğim o kötü haberi verdiler aracın subaplarında erime olduğunu ve sorunun bundan kaynaklandığı sölediler. Tekrar landirenzo servisine gittim ve aracın motor grantisi olduğunu söyledim  15 ve 30 bin bakımları fatuları ile garanti belgesini istediler.ama okduum garanti belgesi üzerinde cihaz takıldıktan 1 ay snra ruhsata işletilmesi gerekiyor yazıyordu inşallah böle bişe istemezler çünkü ben halen lpg yi işletmedim. taktıralı 1 yıl oldu henüz bakalım size gelişmelerden bilgilendiregim bu arada özel servis 1200 tl civarında fiyat istedi. Bu konu ile ilgisi önerisi yada tavsiyesi olan arkdaşım varsa bilgilendirmeye açığım... Herkese kazasız belasız sıkıntısız günler...

benim dayı oğlununda 55000 km de cortladı dediğiniz gibi 1150 tl ye garantiden yaptılar.yapan yer ankara opal. 2012 de sıfır astra h aldı o an da lpg taktırdı ve 55000 de cortladı...

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

oceans34 link' Alıntı:
benim dayı oğlununda 55000 km de cortladı dediğiniz gibi 1150 tl ye garantiden yaptılar.yapan yer ankara opal. 2012 de sıfır astra h aldı o an da lpg taktırdı ve 55000 de cortladı...

Turbo astrayla 120000 kmyi goren var,ben sirf daha fazla dayanir diye 1,6 atmosforik aldim

melihksn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu konuyu olumustum hafta sonunservıste ustama soledım dedı daha ben erıme gormedım abı kı hepsının degıstını varsaysan maksımım 1200-1500 cıkar masraf 60000 de haylı haylı cıkartır bu parayı dıyerek varsın erisin ulen diye bağırmamı sağLadı :)

tff2525

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kasım bey sizin 1.6 motor mu aracınız .birde LPG erzurumda mı atıldı LPG hakkında fikriniz nedir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...