Lpg de 1500-2000 devir arası sallama

Bmwsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2015 model 1.6 16v astra j kullanıcıyım.Aracımın bujilerini değiştirdim 1 gün sonra düşük devirde giderken aniden gaza basınca sallama yapıyor aracım.Benzinde çok denedim benzinde yapmıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
2015 model 1.6 16v astra j kullanıcıyım.Aracımın bujilerini değiştirdim 1 gün sonra düşük devirde giderken aniden gaza basınca sallama yapıyor aracım.Benzinde çok denedim benzinde yapmıyor

Aracınızın iyi bir gaz ayarına ihtiyacı var. Özellikle hangi marka LPG sistemi takılı ise o markanın yetkili servisine gidip ayar yaptırmanızı tavsiye ederim. Bilgisayarlı ölçümde rölanti ve gaz verme değerleri çok hassas şekilde kalibre edilmeli, bunun için de iyi bir servis ve iyi bir usta gerekiyor. Tecrübeyle sabittir :)

Bmwsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracınızın iyi bir gaz ayarına ihtiyacı var. Özellikle hangi marka LPG sistemi takılı ise o markanın yetkili servisine gidip ayar yaptırmanızı tavsiye ederim. Bilgisayarlı ölçümde rölanti ve gaz verme değerleri çok hassas şekilde kalibre edilmeli, bunun için de iyi bir servis ve iyi bir usta gerekiyor. Tecrübeyle sabittir :)

Landırenzo yağlamalı sistem lpg mevcut üzerinde,1-2 saat içinde Urfa merkez e gideceğim,Kırıkkale’de ayar yaptırdık sözde anlayan bi ustam ile yapacak bişi yok deyip durdu,Urfa da bildiğiniz önerdiğiniz bi usta servis var mı acaba

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
@Hasip hocam :)

Forumun kurallarına ters düşmeyeceksem arkadaşa facebooktaki OPEL SERVİS TEAM TR grubundan bahsetmek istiyorum.

50 ye yakın ildeki Opel özel servislerinin bir araya gelerek kurduğu bi grup ve ben bu grubun ustalarına gidiyorum, çoğunlukla memnun kalmakla beraber kalmadıklarim da var. Ama genel olarak iyi.

Hem önce gruptan yazıyorsunuz sorunu, ordan o ildeki serviste yönlendiriyorlar, sonucunu da grupta paylaşıyorsunuz.

Memnun kalinmadigi için bu güne dek çok servisi gruptan çıkarmışlar. Urfada da bi servisi var master Opel özel servisi, Fatih Usta, 535 668 2500

Grup üzerinden gidin gidecekseniz, ki gruba karşı da sorumlu olsun usta

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
@mskirca hocamın söylediği gibi LPG sisteminizde sorun var. Baş şüpheli enjektörler hocam.

Bmwsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gelişmeleri forumda belirteceğim ustam

Bmwsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustalarım sorunumuz çözüldü çok şükür

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam sorun neymiş merak ettim ?

Bmwsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi lpg ısı sensörü bozulmuş o da lpg ayarında olan tabloyu bozup duruyor ısı 97-100 arasında sürekli değişkenlik gösteriyordu değiştirince ısı 54 e düştü sallama sorunu kalmadı şükür

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Sayende bizde yeni birşey öğrendik teşekkürler :)