Lpg de tekleme benzinde sıkıntı yok.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende gazda tekleme vardı bobini önceki sahibi değişmişti diye bobin hiç aklımıza gelmedi oda yansanayidi. Orjinal Bosch takınca sorun ortadan kalkmıştı. Bilgin olsun. Onuda usta tek tek parçaları deneyerek buldu. LPG ateşlemede 0 hata ister.

serhatozdede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bobinden yada bujilerden yapsaydı aynı sorunu benzidede yapması gerekmez miydi? Kimi zaman lpg sistemi araca uygulanırken lpgye gidecek elektiriği çok saçma yerlerden alabiliyorlar. Önce lpgciye gidip kontrol ettir derim. Basit bir lpg ayarı bile olabilir. Ancak sizin öncelikle gitmeniz gereken yer iyi bir lpg ustası

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hocam bobinden yada bujilerden yapsaydı aynı sorunu benzidede yapması gerekmez miydi? Kimi zaman lpg sistemi araca uygulanırken lpgye gidecek elektiriği çok saçma yerlerden alabiliyorlar. Önce lpgciye gidip kontrol ettir derim. Basit bir lpg ayarı bile olabilir. Ancak sizin öncelikle gitmeniz gereken yer iyi bir lpg ustası

Benzin de yapıyor olsa bile çok belli etmez. Ama iş LPG geldiğinde o zaman işin rengi değişiyor. LPG akım çok fazla çekmesinden dolayı tekleme silkeleme kapak gibi ortaya çıkıyor.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg ateşleme hatasını kabul etmez. Benzin kabul eder yani ateşleme arızasi tabiri caizse büyük değilse benzinde anlayamazsınız.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabada yan sanayi bobin varmış. Dün bobin hakkın rahmetine kavuştu. Benzinde en ufak tekleme yok ama gazda tekliyor. Söktüm bobini bujileri bujide seramik kısmında atlama yapmış kararmış . İlk 2 buji temiz. 3 4 gitmiş ama. Şansım yaver gitti pejo forumunda orjinal bobin satan birini gördüm. Arkadaşa bobin arızalı demişler bobin almış sorun çözülmeyincede iade almadıkları için duruyormuş. Deneyeceğim sağlamsa 50 tl'ye almış olacağım. Sagem marka orjinal bobin. Dua ediyorum dediği gibi olsun diye şuan :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

uyuzboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vay arkadaş ne çok bobinden sorun yaşayan varmış. 2 gün önce 10bin bakımı için ustaya gittim filtre yağ falan değiştik balata ve disk degisminide yapıp bi deneme yapayım dedim ve oraya gelene kadar olmayan tekleme düşük devirde gaz yememe sorusuyla karşılaştım. Usta biraz dolaş gel dedi bende yarın uğrarım dedim. Bugün ustanın yanına gittim bi test sürüşü yaptı ve bobinden dedi. Parça istettik olmazsa iade ederiz dedi ve bobini degismesiyle araç kendine geldi. Aynen arkadaşların söylediği gibi benzinde sorun olmuyordu fakat sorun bobinden kaynaklanıyordu

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi