Lpg de zengin-fakir Benzin de oksijen sensörü arızası

villian89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de corsa 1.4 twİnport var sÜreklİ ariza iŞiĞi yakiyo ne yapcam bİlmİyorum

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buna benzer durum benim 2004 Comfort aracımda da var. Atiker marka LPG var, ama tüpte arıza lambası yanıyor. Cihaza bağ bağladığımız zaman, fakir karışım çıkıyor. Lamba söndürülüyor, ama bir müddet sonra tekrar yanıyor. Kalibrasyon ayarı, LPG filtre değişikliği yapılsa da lanet arıza lambasından kurtulamadım. Ve bunun hal çaresi nedir, kafam durmuş vaziyette.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir müddet benzin de gezip lpg ye almadan direk Lpg ayarına gidiniz. Ve bu işi en ıyı kım yapıyorsa arastırın. ben Lagunam da 3 defa gıttım arıza verdı ve baska lpg cıye gıttım adam yola cıkarak ayar yaptı ve asla bı daha hata vermedi.. Bu yuzden dıyecgım o kı sadece lpg ayarı...

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg benzine göre daha yüksek voltajlı atesleme ister bu yüzden dolayıda ara ara bobin bozar bu buji daha yüksek atesleme saglar

Ara ara bobın bozmasının sebebı Lpg elektırıgını bobınler den almasıdır.. ılk tesısat kurulurken. benım volkkwagenım de cok basıma geldı ve elektrıkcıye gıttıgım de lpg elektrık alımını baska bir yere bagladı bı daha bobın asla yakmadı

ottomanwolf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ara ara bobın bozmasının sebebı Lpg elektırıgını bobınler den almasıdır.. ılk tesısat kurulurken. benım volkkwagenım de cok basıma geldı ve elektrıkcıye gıttıgım de lpg elektrık alımını baska bir yere bagladı bı daha bobın asla yakmadı
Sanayide ustam bi LPG ci önerdi, en kısa zamanda oraya gideceğim. Geçenlerde atikerin yetkili servisine gittim adamlar bırakın sorun çözmeyi, bana dedikleri şey LPG yi sıfırdan komple değiştir. He Allahım....

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Lpg elektrigi bobinden alir ne demek anlamadim??
Bobin 18000 volt statik elektrik verir..LPG sistemi 12 voltla çalışır. .Bobinden aracin herhangi bir elektronik kismina elektrik verirsen daha marsa bastiginda elektronik devreler yanar. .

ziza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sorunların hepsini yakın zamanda yaşadım ilk önce lpgnin tesisatını bobin sensör gibi yerlerden alınan sinyal ve elektrik kablosunu ayırın lpg elektriğini sigorta kutusundan kontağı acınca enerji gelen fazla yük olmıyan bi sigortaya alın sonrada sinyal kablosunu rpm devir sabitleyici diye bi modül var sinyalide bundan alın ki arabanın sensörünü bobinine zarar vermesin benim sistemim atiker fasttı 180 tl ye hem enjektör hemde regülatörünü aldım sıfır atiker marka hiç bi sıkıntı kalmadı araç canavar gibi

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ottomanwolf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sorunların hepsini yakın zamanda yaşadım ilk önce lpgnin tesisatını bobin sensör gibi yerlerden alınan sinyal ve elektrik kablosunu ayırın lpg elektriğini sigorta kutusundan kontağı acınca enerji gelen fazla yük olmıyan bi sigortaya alın sonrada sinyal kablosunu rpm devir sabitleyici diye bi modül var sinyalide bundan alın ki arabanın sensörünü bobinine zarar vermesin benim sistemim atiker fasttı 180 tl ye hem enjektör hemde regülatörünü aldım sıfır atiker marka hiç bi sıkıntı kalmadı araç canavar gibi

Hocam benimki de atiker, ama arıza lambası sorunu var. Sizde de durum tam olarak böyle idi?

ziza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim oksijen sensöründe arıza verdiyodu lpg enjektörlerini değiştirdim sorun cözüldü bu siteye göz gezdir bana baya faydası oldu yedek parcanıda sıkıntısız ala bilirsin http://www.lpgyedekparca.com/lpgde-ariza-lambasi-neden-yanar

ottomanwolf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim oksijen sensöründe arıza verdiyodu lpg enjektörlerini değiştirdim sorun cözüldü bu siteye göz gezdir bana baya faydası oldu yedek parcanıda sıkıntısız ala bilirsin http://www.lpgyedekparca.com/lpgde-ariza-lambasi-neden-yanar

Link için teşekkür ederim. Aracı alalı bir ay oldu. Eski araç sahibi 4 ay önce enjektörleri değişmiş. Garantisi de duruyor hala. Fakat lamba bi türlü sönmüyor. Bazen kafasına göre sönüyor geri yanıyor. İğrenç bir durum