lpg gösterge ışıklarının hiç biri yanmıyor

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
opel astra g aracımın teybinde bulunan sigorta yanmış onu değiştirmek için elektrikçiye gittim teybi söktü sigorta değişti çalışmaya başladı ancak sanayiden ayrıldıktan sonra arabada bir tekleme oldu stop etti baktım lpg göstergelerinin hiçbiri yanmıyor araba lpg demi benzindemi çalışıyor belli değil motorun sesi ilk gün lpg de çalışıyor gibiydi ama sonraki günlerde benzinle çalışıyor gibi arıza nerden olabilir.
lpg 2007 montajlı brc fast şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamamıştım filtreleride 8 ay önce değişmişti.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg ışığı yanmıyorsa benzinde çalışır.o bölgeyi tekrar sökebilirseniz kontrol edin fişi çıkmıştır

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sigortası mı yandı diye düşünüyordum inşallah sizin dediğiniz gibidir şimdi bir inip bakayım

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aküden alınan lpg kablolarının yakınlarında sigorta varsa sök biraz bekle tak düzelmesi lazım. arkadaşın arabasında aynısı olmuştu, düzeldi. landi renzoydu bu arada.

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lampard dediğin gibi göstergeyi sökmeye çalıştım orayı silikonlamışlar sökemedim ama öndeki gösterge panelini öne doğru çekince çok çabuk çıktı baktım dediğiniz gibi soket göstergeden çıkmış kabloyu biraz öne çekip göstergeyi taktım ve ledler yanmaya başladı siirtte ustaya gitmeye korkuyorum eğer bu arıza için gitseydim hiç aklımda olmayan başka problemlerle uğraşıyor olabilirdim.
lampard verdiğin fikir için sana çok teşekkür ederim.