LPG ile İlgili Bir Soru(n)

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta sen hallettın mı ısını? aldın mı araca benzın ıbre eskı yerıne gledımı?

M-DOGRU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ilk etapta araç çalıştığında tüpe geçene kadar benzin harcar.gerekli olan su ısı ayarı devreye girinceye kadar benzin, sonrası tüpe geçer.

Bu durum yaz aylarında benzin tüketimi neredeyse sıfır ike kışın tam aksine ortalama 3 tüp lpg için ceyrek depoda benzin şart.

Haaaa ben dikkat ediyorum benzinde gitmiyorum derseniz ozaman tamam ama giderseniz yer abi

benim aracım yemiyor diyen yalan konuşur.

themaniac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hallettim abim yaaa aracı lpg kontrol düğmesinden benzine alıncada benzin normal konumuna dönüyor

themaniac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hallettim ya lpg kontrol panelindeki düğmeden aracı benzine alınca benzin ibresi olması gerektiği yere dönüyor

arkadaşlar ilk etapta araç çalıştığında tüpe geçene kadar benzin harcar.gerekli olan su ısı ayarı devreye girinceye kadar benzin, sonrası tüpe geçer.

Bu durum yaz aylarında benzin tüketimi neredeyse sıfır ike kışın tam aksine ortalama 3 tüp lpg için ceyrek depoda benzin şart.

Haaaa ben dikkat ediyorum benzinde gitmiyorum derseniz ozaman tamam ama giderseniz yer abi

benim aracım yemiyor diyen yalan konuşur.

aynen öyle doğru söylüyorsunuz allahtan şanslıyım aracın motor 90 dereceye kadar yaklaşık 5 10 dakikada ısınıyor ve 500 metrede lpg ye geçiyorum

OKİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oktay abi haklısında tak etti canıma bu ilk taşkınlığımdı forumda neyse abi kusura bakmayın özür dilerim

Anlayışın için teşekkür ederim Onur, oturup kafa kafaya verip çözebileceğimiz basit konular için birbirimizi kırmaya gerek yok kardeşim, şimdi senin sorunu çözmeye bakalım :]

OKİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hallettim ya lpg kontrol panelindeki düğmeden aracı benzine alınca benzin ibresi olması gerektiği yere dönüyor

aynen öyle doğru söylüyorsunuz allahtan şanslıyım aracın motor 90 dereceye kadar yaklaşık 5 10 dakikada ısınıyor ve 500 metrede lpg ye geçiyorum

Zaten çözmüşüz :]

garraro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı durum bende de oluyor.bana da aynısını söylediler,araç lastikler döndükçe benzin tüketiyormuş gibi algılıyor,dolayısıyla benzin ibresi düşüyor.
sorun yok yani:)

themaniac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte bu kadar :D Birşey Hakkında İddiada Bulunacaksanız Önce Bilgi Sahibi Olmalısınız Fikir Sahibi Olmakla Olmuyor Herkese Teşekkürler Arkadaşlar Konu Kilitlenebilir Üstadlar...