Lpg ile İlgili Sorular ve Sorunlar

SEVEMEDİM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arac gaz yemiyor

Aracimin bir den yakit degeri düştü şehir dişi - 200-210krş yakarken
170-180 krş arasina düştü ama aracimi lpg ayarina falan girdirmedim 7 aydir ayni ayar üzerinde herzaman ayni petroldan (ipragaz) alirim sadece aracimin lastiklerini yeniledim 195-60-r15 den 195-65-r15 yaptim bu degişiklikden sonra yakit sarfiyati düştü fakat eskisi gibi seri ve atak degil lastilerdenmi diye araştirma yaptim 60 yanak ile 65 yanak arasinda hiç farketmiyecegini söylediler farkli bir etken olabilecegini söylediler ama lastiklerden sonra böyle oldu ustaa arac hemen 3000 deviri buluyor ve hizlanmiyor bir üst vitesi istiyor örnegin eskiden 3. Vites ile gittidim yolu 4 vites ile gidiyorum nedendir acaba

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, araçların yol bilgisayarı benzin tüketimini net göstermemekle beraber, bilgisayarın içindeki demoya göre çalışır. Arabanın; hızı, deviri, boğaz kelebeğinin açısı, lamda sensörünün göndermiş olduğu sinyallerin toplamı ile ortalama yakıt, anlık yakıt tüketimi görülür. Lpg'de iken ayarların düzensiz olması veyahutta motorun düzensiz çalışması bu verileri değiştirecektir ve aracın tüketimi yüksek görülecektir. Örnek verecek olursak; 90 km hızla 30.000 devirde iken, 90 km hızla 50.000 devirdeki yakıt tüketimi farklılık gösterir. Araba Lpg'de iken çekmediği için gaz pedalına daha fazla yükleneceksiniz. Bu yüklenmeden kaynaklı kelebek boğazının fazla açılmasından dolayı ve devirin normalden daha yüksek olmasından dolayı yol bilgisayarı anlık tüketimi fazlalaştıracaktır.

Mehmet bey dediğinizi anlıyorum fakat benim demek istediğim anlık yakıt tüketimi değil depodaki benzin ile kaç km gideceğidir.sabah aracı çalıştırdığımda 140 gösteren sayaç ertesi gün akşam 90 a düşüyor.110 km yaptım 50 km sini benzinle gitme gibi bir lüksüm zaten olamaz.nereye gitti bu benzin hayret ediyorum.

Son düzenleme:

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracimin bir den yakit degeri düştü şehir dişi - 200-210krş yakarken
170-180 krş arasina düştü ama aracimi lpg ayarina falan girdirmedim 7 aydir ayni ayar üzerinde herzaman ayni petroldan (ipragaz) alirim sadece aracimin lastiklerini yeniledim 195-60-r15 den 195-65-r15 yaptim bu degişiklikden sonra yakit sarfiyati düştü fakat eskisi gibi seri ve atak degil lastilerdenmi diye araştirma yaptim 60 yanak ile 65 yanak arasinda hiç farketmiyecegini söylediler farkli bir etken olabilecegini söylediler ama lastiklerden sonra böyle oldu ustaa arac hemen 3000 deviri buluyor ve hizlanmiyor bir üst vitesi istiyor örnegin eskiden 3. Vites ile gittidim yolu 4 vites ile gidiyorum nedendir acaba

merhaba lastik değişiminden sonra yasananlar eski lastiğin yoltutuşunun iyi olmamasından kaynaklanabilmekte veya çıkan lastiğin vakumlu tabir etdiğimiz kışlık lastik ise bundan da kaynaklanma olasılığı yüksek.

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet bey dediğinizi anlıyorum fakat benim demek istediğim anlık yakıt tüketimi değil depodaki benzin ile kaç km gideceğidir.sabah aracı çalıştırdığımda 140 gösteren sayaç ertesi gün akşam 90 a düşüyor.110 km yaptım 50 km sini benzinle gitme gibi bir lüksüm zaten olamaz.nereye gitti bu benzin hayret ediyorum.

meraba bikaç teori düşünülebilir bazı yolbilgisayarları lpg de gidilse dahi benzin sarfiyatı olmuşcasına sayaç düşürme yapa biliyor ama benzin de eksilme olmaz aslında bazen de lpg kullanılırken benzin pompası çalıştığı için buharlaşma meydana gelerek tahliyeden dışarı buhar olarak benzini atmakta busefer malesef benzin gerçek anlamda eksilir ve yazın bu olay çok sık görülmektedir.

volkantürker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
volkantürker´isimli üyeden Alıntı
Aracım lpg de iken tırrr tırrr tırrrrr diye bir ses yapıyor benzine alınca kesiliyor aceba sebebi nedir? Atikerde böyle bir ses problemi olduğu söyleniyor doğrumu

araç 2006 opel astra h

Bu ses enjektörlerden geliyor,
Ya enjektörler aracın kasasıyla temas edecek şekilde monte edilmiş,
Ya sesli çalışan enjektörlerden. Eğer kasa ile temas ediyorsa kasaya değmiyecek bir kısma sabitlenmeli, Enjektörden ise, enjektör tamir takımını değiştirerek bu sesi kesebilirsiniz.

ATİKER YENİ MODEL Bİ ENJÖKTÖR ÇIKARMIŞ. Sessiz çalışan benim araca bundan takacaklar aceba bi sorun oluşturur mu uyum konusunda. Yardımlarınız için çok teşekkürler

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba volkan bey sessiz enjektör denilen enjektörün farkı daha önce kullandığınız enjektörden farksızdır içindeki pistonun lastikleri biraz daha kalındır.Bu da metale temas etmediği için ses çıkarmiyor problem yaşamazsınız.

K

kilroyxlarge

Bilgi Girilmemiş
romano lpg'li araç

Sevgili arkadaşlar ROMANO marka lpg kitli araç almayı düşünüyorum, düşünceleriniz nedir?:confused:
(Araç vectra b2 1,6 comfort)

SEVEMEDİM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba lastik değişiminden sonra yasananlar eski lastiğin yoltutuşunun iyi olmamasından kaynaklanabilmekte veya çıkan lastiğin vakumlu tabir etdiğimiz kışlık lastik ise bundan da kaynaklanma olasılığı yüksek.

dogrudur ustam eski lastigim kişlik lastikti yani
ama eski lastiklerde daha iyimi gidiyor ben anlamadim

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet bey aracımda 8 aydır atiker marka lpg var hiç sıkıntı yaşamadım aracımla ilk defa uzun yola çıktım trabzondan bursaya gidip geldim bu seyahatimde araç rampa çıkarken ve ani hızlamalarda tekleme yaptı 10000 km bakımı geldi onla bi ilgisi vardı yada sebebi nedir bi fikir verirseniz bakıma gitmeden ben de lpg cimle ona göre konusayım

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili arkadaşlar ROMANO marka lpg kitli araç almayı düşünüyorum, düşünceleriniz nedir?:confused:
(Araç vectra b2 1,6 comfort)

ROMANO kesinlikle problemsiz bir cihazdır İZMİR de yetkilisi GİZEM EREN oto gaz dır almadan fetin usta ile irtibata geçerseniz daha iyi olur.