Lpg li astra kullananlar

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 3 yıldır voltran kullanıyorum pek sorun çıkmadı hele 2 ay önce lpg filtrelerini değiştirip enjektörleri kalibre ettirdim harika oldu maaşallah

kayserideki serviside sayılı ustalardandır.

aSreG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçları sürekli gazda kullandığımızda gazın pisligi zift gibi yapışıyor.. buda her parçada ayrı bir sorun açıyor.. sıralı sistem dahi olsa ilk calıştırmada nasıl olsa benzinde gidiyorum gaza gecene kadar motorum benzin görmş olur diye düşünmeyin cunku yeterli değil.. Bnm diyceğim uzun yola cıktığınızda lpg yerine benzinde gidin zaten uzun yolda bilioruzki cok az yakıyor hemen hemen üç aşağı beş yukarı gazla aynı fiyata denk geliyor.. hem temizlenmiş olur hemde karşılaşacağınız olası arızaları önlemiş olursunuz.. ben 10.000 km de bir bujileri değiştirmek zorunda kalıyordum şimdi biraz daha benzinde kullanmaya başladım uzun yola cıktıgımda 13.000 de bujilerim değişti.

umiteb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar normal şartlarda lpg yakıt tüketimi ne kadar olmalı, araçlarınızın şehir içi ve şehir dışındaki yakıt tüketimlerini yazarsanız ortalama tüketimin ne kadar olduğuna dair fikir sahibi olabiliriz.

Bende 2005 astra classic 1,4 var, 100 km de şehir içinde 13 lt, şehir dışında 9 lt tüketiyo, benim tüketim biraz fazla sanırım..

Son düzenleme:

a.oguz38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim kalkışta felan sorunum yok ama lpg arabada arıza lanbasını yaktırıyor. servise gidiyorum yakıttan dolayı arıza lambasının yandığını söylüyorlar. yapılacak birşey yokmuş ama ben gıcık oluyorum o lambanın ardada olsa yanmasına

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehir içi ; lpg = 0,15 tl benzin = 0,25 tl
şehir dışı; lpg = 0,10 tl benzin = 0,17 tl
not: lpg fiyatı 1,56 ,, benzin fiyatıda 3,31 olarak baz alınmıştır.

çok fark var benzinle lpg arasında.... :) :) :) :)

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar forumda daha önce birkaç yerde okuduğumu hatırlıyorum.
bobinden elektirik alındığından fazla yüklenme olup da bobinin arızalanmasına sebep olduğu gibi şeyler. aracıma bugün lpg taktırdım ve ilk izlenimim süper olduğu.
özellikle baştan sona kadar başında bekledim. işçilik çok iyi oldu içime sindi. elektirği de direk olarak aküden aldılar. bobinden sadece devir okuyucuyu aldılar. dolayısıyla bobine yüklenme gibi sıkıntılar olmayacağını düşünüyorum. bakalım zaman gösterecek. ama özetle ilk günden çok memnunum. deneme amaçlı şehir içinde 50 km kadar gezdim boş boş... süper oldu gerçekten çok uyumlu sanırım bu kitler.
arabanın hiçbir şekilde lpg de çalıştığı anlaşılmıyor. üstelik ayar aşaması da 5 dakika bile sürmedi. tüm işlemler bittikten sonra pc ye bağlandı çok kısa bir sürede ayar işi bitti ve ödemeyi yapıp çıktım dükkandan. daha önce stefanelli ve brc kullanmıştım ama bu kadar memnun kalmamıştım ilk günden. hepinize kazasız belasız sürüşler.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
şehir içi ; lpg = 0,15 tl benzin = 0,25 tl
şehir dışı; lpg = 0,10 tl benzin = 0,17 tl
not: lpg fiyatı 1,56 ,, benzin fiyatıda 3,31 olarak baz alınmıştır.

çok fark var benzinle lpg arasında.... :) :) :) :)

bu arada istanbul da lpg 1.75 ten aldım bugün.
1.56 ankara fiyatı sanırım. ya da hangi ildesiniz acaba?

Kürşat87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 yıldır BRC kullanıyorum şükürler olsun ki hiçbir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar..