LPG neden ucuzlamıyor?

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi sorma ya.. ancak bu kadar olur göz göre göre salak yerine konmanın tanımı bundan başka ne olabilirki??

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akaryakıtta bir indirim daha
14 Temmuz 2009 Salı 00:47
EPDK, akaryakıt dağıtım ve bayi satışlarına yönelik belirlediği ''tavan fiyat''ı düşürdü.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), akaryakıt dağıtım ve bayi satışlarına yönelik belirlediği ''tavan fiyat''ı düşürdü.

EPDK, 14-15 Temmuz tarihlerinde geçerli olmak üzere, vergiler dahil akaryakıt dağıtım tavan fiyatını 95 oktan kurşunsuz benzin için litrede 2,78, motorinde de 2,17 lira olarak belirledi. Kırsal motorin için ise litrede 2,06 lira olarak belirlenen fiyat değişmedi. Daha önce akaryakıt dağıtım tavan fiyatı kurşunsuz benzin için 2,80, motorin için 2,18 lira idi.

Akaryakıt bayi tavan fiyatı 95 oktan kurşunsuz benzin için daha önce litrede 2,95 lira iken, 2,93'e, motorinde 2,36 lira iken 2,35 liraya indirildi. Kırsal motorinde litrede 2,22 lira olan fiyat değişmedi.

kaynak: internethaber

evet arkadaşlar benzin görünüşe göre 2.78 oldu.. LPG de çıt yok.. 1.49 a satan yer var..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benzine mazota okkalı zamlar yapılırken LPG'ye hiç dokunmamışlardı. Hatta fiyat indirimine gittikleri bile olmuştu. Buna benzer bir filmi 80 yılların başında Özal hükümeti zamanında görmüştük. Yaşı uygun olanlar hatırlar. O zamanda mazotla milleti kandırdılar. Birçok kişi benzinli araçlarına dizel motor taktırdı. Özellikle piyasadaki taksiler adeta dizel motorlara saldırdılar. Devlet ticarilere teşvik bile verdi. Ondan sonra mazot tüketimi artınca fiyatları artırmaya başladılar. Yani önce alıştırıp bağımlı hale getiriyorlar ondan sonra da yükleniyorlar. Bundan sonraki hedef doğalgazlı araçlar olabilir. Fazla gaza gelmemekte fayda var.

derici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzine mazota okkalı zamlar yapılırken LPG'ye hiç dokunmamışlardı. Hatta fiyat indirimine gittikleri bile olmuştu. Buna benzer bir filmi 80 yılların başında Özal hükümeti zamanında görmüştük. Yaşı uygun olanlar hatırlar. O zamanda mazotla milleti kandırdılar. Birçok kişi benzinli araçlarına dizel motor taktırdı. Özellikle piyasadaki taksiler adeta dizel motorlara saldırdılar. Devlet ticarilere teşvik bile verdi. Ondan sonra mazot tüketimi artınca fiyatları artırmaya başladılar. Yani önce alıştırıp bağımlı hale getiriyorlar ondan sonra da yükleniyorlar. Bundan sonraki hedef doğalgazlı araçlar olabilir. Fazla gaza gelmemekte fayda var.
:good::good:

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara Batıkent tarafında milangazı 1,100 TL' den almış dün arkadaş.

kemal bey şahsen oralara güvenip alamıyorum. eski corsa'm da bir kere yaptım onu bin kere pişman oldum araç 1 hafta gaz koktu filtreler vs hapı yuttu..

ne denir bilmiyorum haksız her lokma haram olsun fazladan fiyatla satanlara..