LPG silkeleme çözümü...

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Silkeleme bende de oluyordu. Tek tırnak gm buji benim sıkıntıyı çözdü.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Anlamadığım nokta ustalar rahat bi şekilde LPG değişince düzelir, bobin değişince düzelir direk dalıyorlar. Bu şekilde birçok parçayı değiştirip sonuç alamayan binlerce insan var. Motor ustası bi bujilerine bakalım demiyor. Direk git LPG ci baksın diyor. LPG ustası eski sistem ondan yapar diyor. 3-5 liralık masraflar olsa neyse, direk değiştir demesi kolay..

Ben ilk LPG sorunun da kafayı yemek üzere oldum. LPG takan şahsiyet aracın motorun da sorun var diyor. Ustaya gidiyorum motor da gram sorun yok LPG de diyor iki üç kez böyle gittim geldim en sonun da LPG takan adama bin şu arabaya tepemin tası attı atacak dedim benim vitesten attığımı görünce tabi bindi doğru ustaya gittim ahan da bu LPG takan adam ahan da bu usta buyurun bulun şu arabanın derdini dedim...

Ve LPG de sorun çıktı sözüm ona adam gibi iş yaptıklarını söyleyen bir yer çatlak mikser takmış... hadi buyur... ölün mü? öldürün mü? birde utanmadan benden para aldı garanti kapsamlı sistem için... o yüzden bu LPG takan adamların %90 yalan dolanla iş yapıyor... diğer kısım da bize denk gelmedi hiç.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıfır bujiyi her zaman takmadan önce sentille kontrol etmekte fayda var.gerekirse ayarı yapılır. hatta lpg için özel buji alınmadıysa bujinin tırnak aralığı 0.1 mm daha düşürülmeli...

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben ilk LPG sorunun da kafayı yemek üzere oldum. LPG takan şahsiyet aracın motorun da sorun var diyor. Ustaya gidiyorum motor da gram sorun yok LPG de diyor iki üç kez böyle gittim geldim en sonun da LPG takan adama bin şu arabaya tepemin tası attı atacak dedim benim vitesten attığımı görünce tabi bindi doğru ustaya gittim ahan da bu LPG takan adam ahan da bu usta buyurun bulun şu arabanın derdini dedim...

Ve LPG de sorun çıktı sözüm ona adam gibi iş yaptıklarını söyleyen bir yer çatlak mikser takmış... hadi buyur... ölün mü? öldürün mü? birde utanmadan benden para aldı garanti kapsamlı sistem için... o yüzden bu LPG takan adamların %90 yalan dolanla iş yapıyor... diğer kısım da bize denk gelmedi hiç.

İşte bu yüzden insanın sanayiye adım atası gelmiyor. Arabanız olsun ama Allah iş bilmezlerin eline düşürmesin. Malesef sanayideki şahısların büyük çoğunluğu bu şekilde çalışıyor.

Benzer durum 1.3 CDTI Corsa varken başımıza geldi kızdırma bujisi bozulmuş. Usta arkadaş 25 TL ver değişelim dedi. Tamam dedik aldı eline sökemedi kırdı. Gitti biyere kaynattırıp söktürmeye çalıştı akşamın karanlığında, o da beceremedi. Sonrada aracı elimize verdi git şurda tornacı şu şahıs var ona yaptır dedi. Kırdığı gibi başından yolladı anlayacağınız. 50 TL verip söktürdüm. Ustanın sadece 15 dk kadar kaynakla uğraşıp söktüğü parçadan 50 TL almak için yorumu da "Eğer ben sökmeseydim üst kapak açılacaktı." Arkadaş sökmeynce bana olacağı maaliyete göre para alıyor mantığa bir bak.

mmr40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar. dediğiniz silkeleme sorunu bi süredir bende de var. aracım 2011 astra h 1,6 xer motor. lpg takılalı 1 yıl 20 bin km oldu. 1 ay öncesine kadar hiç bir sıkıntı yokken 1 ay içinde silkeleme problemi ile karşı karşıyayım. dediğinizi yapıp ilk bujilerden başladım ve tek tırnak GM buji takıldı. sorun çözüldü ancak aradan 15-20 gün geçti şuan aynı sıkıntı yine var ve 3000 deviri geçince araba bariz yığılıyor ve gitmiyor. gaz yeme de de sıkıntı var gibi özellikle agrasif kullanım da çok belli ediyor. benzin de ise hiç bir sıkıntı yok akşam denedim biraz gitmem demiyor hatta zapt olmuyor. iş yerinde bi arkadaşım da da var aynı mahallede oturuyoruz şimdi bobinleri değişip bi deneyeyim diyorum bakalım.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç LPG filtresini değiştirdiniz mi? Veya lpg enjektörlerinizi temizlediniz mi? Benzinde sıkıntı yoksa bobin ile alakalı olduğunu sanmıyorum.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg enjektör temizliği ise yarayabilir.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mmr40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hafta sonu usta ya gittim. bobinlere bi bak abi değiş diyolar dedim. baktı gezdi dolaştı bu sıkıntı bobinden değil değil. hava filtresinden gelen boğaz kelebeğini temizledi şimdilik bi sıkıntı yok. aklınız da bulunsun arkadaşlar