LPG Tankı

cihanpc27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar benim bu aralar LPG tankım ile biraz sorunlarım var onun hakkkında sizlerden bilgi almak istiyorum.

Eskiden LPG tankım 90 ila 97 TL arasında doluyordu ve karşık oratlama 320 KM filan yapıyordum ama şuanda 80 TL ye filan doluyor ve 300 KM bile yapamıyorum sizce bunun sebebi nedir?(Gaz alımları aynı yerden yapıyorum ve şuanda gaz daha pahalı.)

Simt tank buarada.

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar benim bu aralar LPG tankım ile biraz sorunlarım var onun hakkkında sizlerden bilgi almak istiyorum.

Eskiden LPG tankım 90 ila 97 TL arasında doluyordu ve karşık oratlama 320 KM filan yapıyordum ama şuanda 80 TL ye filan doluyor ve 300 KM bile yapamıyorum sizce bunun sebebi nedir?(Gaz alımları aynı yerden yapıyorum ve şuanda gaz daha pahalı.)

Simt tank buarada.

Lpg tankı çakmağa benzer. Çakmağa tüp doldurmak için önce içindeki havayı alırız daha sonra tüpü çakmağa basınca tüp tam dolar. Lpg tankıda çakmak gibi arada havasını almak lazım.

Ya bu sebeptendir yada lpg istasyonu pompanın barını düşürmüştür.

cihanpc27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevap için teşekkürler.

pompanın barı nasıl bir şey buarada.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Takın basıncı nasıl alınacak?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şamandıranın sökülmesi lazım. Yinede yanlış bilgi vermeyeyim. Lpg ci arkadaşlar daha iyi bilir.

Şamandıra sökme filan işine girdin mi duman oldun demektir...sanmam ki havası alınsın... şu olabilir belki gaz alımı sırasında tabanca takıldığında emiş vs yapıyor ise olur ama direk hava alma işi bana pek mantıklı gelmedi ya. Ya değilse araçlar zaman içinde tıkanır kalır.

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şamandıra sökme filan işine girdin mi duman oldun demektir...sanmam ki havası alınsın... şu olabilir belki gaz alımı sırasında tabanca takıldığında emiş vs yapıyor ise olur ama direk hava alma işi bana pek mantıklı gelmedi ya. Ya değilse araçlar zaman içinde tıkanır kalır.

Uzun yıllar lpgli araca binenler bilir daha önce 40 litrelik tank 38 lt alırken 1-2yıl sonra 34-35 litre almaya başlıyor. Bazen 28 lt alan var.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İlk defa duydum... 5 yıldır LPG var araç üzerinde her zaman aynı değerlere yakın alır.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk defa duydum... 5 yıldır LPG var araç üzerinde her zaman aynı değerlere yakın alır.

50000 km 4-5 yıl 61 litrelik lpg depom ilk aldığım günden aracımı sattığım güne kadar standart olarak 45,... Litre gaz aldı.

Bence sizin lpg aldığınız yer su buharı basıyor ve zamanla deposa yoğunlaşan su hacmi daraltıyor. Bu durum sıkça yaşanan bir lpg hilesidir ve dandik firmaların ucuz lpg pazarlama yöntemidir.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi