Lpg ve Kapalı Otopark ???

sararmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vay be zor bir durum şu hale bak ceza verir gibi...

sararmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugüne kadar lpg kullanmadığım için hiç önemsememiştim ama artık demek dikkat etmemiz gerekecek, uygulama olarak ben hala bu kadar sızdırmzlık raporu fln dikkat edildiği için risk taşıdığını sanmıyorum, bence lpg patlaması ve sızdırması zor bir yakıt...

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg sistemleri benzinli araçlara göre daha güvenli.Kapalı otoparklara alınmaması çok saçma.Makina mühendisleri odası bunu onayladı.Avrupalılar alıyorlar kapalı otoparka.O zaman avrupalılar bu işi bilmiyor demektir.Üstelik bu sistemleri avrupadan alıyoruz.Çok yakında düzelecek bu iş.

sararmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben delinin kuyuya taş atması gibi görüyorum kapalı otopark-lpg işini..Biri zamanında yapmış, herkez peşinden gidiyor..

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben delinin kuyuya taş atması gibi görüyorum kapalı otopark-lpg işini..Biri zamanında yapmış, herkez peşinden gidiyor..

Bence de bu bir deli işi. Atmış kuyuya çıkar çıkarabilirsen. İşgüzar, vaziyetten vazife çıkaran, iş bilmez adamlar oldukça bu memlekette daha buna benzer çok şey görürüz.

kursadaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben lpg stikeri yapıştırmadım sorun olmuyo büyük çoğunlukla kapalı yerlere koyuyorum :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Herşeyimiz adam gibi olsa sorun olmaz diyorum. Bizdeki bu adam sendecilik olduğu sürece kurunun yanında daha çooooooook yaşlar yanar. Herşeyde bir kolaya kaçma çabamız bakalım daha kimlerin canını yakacak. Ankara'da yayınlanan Hürriyet gazetesinin Ankara ekinde trafik denetimleri ile ilgili bir yer vardır. Ankara'da oturan arkadaşlar burayı bir incelesinler. Denetim yapılan araçların yarıdan çoğuna ceza yazılıyor. Bir gecede 3000 araç denetleniyor, 2000 tanesine eksikliklerinden dolayı ceza yazılıyor. Yani bu verilere göre trafikte dolaşan araçların yarıdan çoğu trafiğe çıkmaya uygun değil. Bu tür araçlardan birinin sizin veya bir yakınınızın canını yakarsa ne yaparsınız? Kültür seviyesinin yüksek olduğu bir kurumda uzun yıllar çalıştım. Arkadaşlar araçlarını muayeneye götürmeden evvel benden yangın söndürücü, ilk yardım seti, kışın da zincir isterlerdi. Bunlara çok kızardım. Ama benim kızmamla adam olmuyorlarki. Bir kaç arkadaşa anlasınlar diye yangın söndürücü hediye ettim. Düşünün şehirler arası yolda ıssız bir yerde tekerleri patlasa servis mi çağıracaklar. Stepnenin, krikonun yerlerini bilmeyenler tekerleği nasıl değiştirecekler.
Sözün kısası; hepimiz kurallara uyarsak, devlette vatandaşına güvenir çok sıkı olan kurallar da zamanla gevşer. Şimdi bazıları diyecek ki devlet kurallara uyuyor mu? Devlet kurallara uymaz, devlette görev yapanlar devletin selameti için koydukları kurallara önce kendileri uyar, topluma örnek olurlar.

ugurtasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herşeyimiz adam gibi olsa sorun olmaz diyorum. Bizdeki bu adam sendecilik olduğu sürece kurunun yanında daha çooooooook yaşlar yanar. Herşeyde bir kolaya kaçma çabamız bakalım daha kimlerin canını yakacak. Ankara'da yayınlanan Hürriyet gazetesinin Ankara ekinde trafik denetimleri ile ilgili bir yer vardır. Ankara'da oturan arkadaşlar burayı bir incelesinler. Denetim yapılan araçların yarıdan çoğuna ceza yazılıyor. Bir gecede 3000 araç denetleniyor, 2000 tanesine eksikliklerinden dolayı ceza yazılıyor. Yani bu verilere göre trafikte dolaşan araçların yarıdan çoğu trafiğe çıkmaya uygun değil. Bu tür araçlardan birinin sizin veya bir yakınınızın canını yakarsa ne yaparsınız? Kültür seviyesinin yüksek olduğu bir kurumda uzun yıllar çalıştım. Arkadaşlar araçlarını muayeneye götürmeden evvel benden yangın söndürücü, ilk yardım seti, kışın da zincir isterlerdi. Bunlara çok kızardım. Ama benim kızmamla adam olmuyorlarki. Bir kaç arkadaşa anlasınlar diye yangın söndürücü hediye ettim. Düşünün şehirler arası yolda ıssız bir yerde tekerleri patlasa servis mi çağıracaklar. Stepnenin, krikonun yerlerini bilmeyenler tekerleği nasıl değiştirecekler.
Sözün kısası; hepimiz kurallara uyarsak, devlette vatandaşına güvenir çok sıkı olan kurallar da zamanla gevşer. Şimdi bazıları diyecek ki devlet kurallara uyuyor mu? Devlet kurallara uymaz, devlette görev yapanlar devletin selameti için koydukları kurallara önce kendileri uyar, topluma örnek olurlar.

Savaş abi ağzına sağlık :good:
Ben de ek bir bilgi verim. LPG'li araçların kapalı otoparka alınmamalarının sebebi LPG'nin havadan daha ağır olmasıdır. Yani kaçak varsa LPG benzin gibi havaya uçup gidemez, kapalı zeminda birikir ve havalandırmada sorun yaratır. Bizdeki LPG'li araçların çoğunun bakımı yaptırılmadığı için bence de kapalı otoparklarda bakımsız LPG'li araçlar tehlike yaratıyor.

Son düzenleme: