LPG'DE TEKLEME ve ENJEKTÖR TEMİZLİĞİ

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MERHABALAR TÜM OPELCİLER...DÜN TÜM ÖZEL OPEL SERVİSLERİNİN (izmirdeki) kazıkçılığına isyan ederek normal bir tamirciye gidip aracımın yıllık bakımını yaptırdım
4 tane bosh buji
hava filitresi
yağ filitresi
ve wörth marka yağ değişti..
tamirci abimiz beni tanıdığı bir lpg ciye götürdü arabanın lpg bakımını yapmak için....lpg taktıralı 10.000 km oldu..lpg filitreleri değişecekti lpgci bize kıyak yaptı tanıdık diyee:eek: benim lpg kitim zavolli filreleri böyle küçük bişey..orda az kullanılmış böyle siyah biraz daha büyük bir mikro filitre taktı...bana ucuza gelmiş oldu....ikisine 20 ytl verdim...(İKİ filitreye)
neyse uzattım
bugün aracımda böyle bir gaz yememe sorunu başladı özellikle kalkışlarda egsozdan kütür kütür gaz dışarı gidiyo..acaba ateşlemeden mi diye düşünüp biraz benzinde kullandım benzinde sorun yok..benim lpg taktırdığım yere götürdüm..orda baktılar oraya gelmediğimi anladılar falan...enjektörden dir diyorlar..temizlenmesi lazım dedi...110 lira filitrede dahil.....
ne yapacağımı şaşırdım....yardım
help me.....

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG kitin garantili değil mi ? Garanti kapsamındaysa enjektörlerle ilgili sorun ücretsiz giderilir. Fakat her 10.000 km de bir Zavolli yetkili servise gitmen gerekir. Aksi akdirde garanti dışı kalırsın.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
LPG kitin garantili değil mi ? Garanti kapsamındaysa enjektörlerle ilgili sorun ücretsiz giderilir. Fakat her 10.000 km de bir Zavolli yetkili servise gitmen gerekir. Aksi akdirde garanti dışı kalırsın.
Arkadaşın anlattığına göre LPG filitrelerine orjinal olmayan parça takılması suretiyle müdahale edilmiş. O nedenle garantiden yapmazlar.

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg enjektörleri kötü lpg den dolayı 10.000 de pislenebilir mi??

skaratas2

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ben de yeni taktırdım, Garanti kapsamı dışına İtmişsin arabayı, ben de zavolli filtreyi sordum 70 ytl gibi demişlerdi bana (10.000km),oldukça yükset fiyatı.sana da hak vermemek elde değil ama neylersin ki tüketiciler hep iki arada bırakılıyor böyle.

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunun buji kablolarında olduğu anlaşıldı ve çözüldü..teşekkürler..

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neden bütün mesajlarınız LPG parça fiyatları ve bahsi geçen site üzerine?