LÜTFEN TAKİP (P0014 ve P0171)

ULTRAASLAN35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle tüm tecrübeli OPEL Kullanıcılarına saygılar, hürmetler. Aracıma henüz yeni kavuşmama rağmen maalesef can sıkıcı bir durum ilke karşılaştım. Siz değerli kullanıcıların tecrübelerinden faydalanmak için de bu FORM a giriş yaptım. Aracımla (ASTRA 1.4 T Enjoy) bir ayımı sorunsuz geçirdim. Ancak geçen hafta sonu seyir halindeyken hafif duraklama esnasında ilk kez stop etme sorununa maruz kaldım. Neyse belki benden kaynaklıdır dedim ve yoluma devam ettim. Bir kaç gün geçince, aynı sorunla yine karşılaştım. Bu sefer artık dedim bi ustaya gideyim. Neyse ki gittim. Önce LPG ayarı yapmak istedi, fakat araç benzinde de rölantide sorun veriyor dedi ve cihazla başlıktaki kodları gördü. Lakin sitede dolaşıyorum araçta arıza lambası felan yanması diyorlar, bende ne arıza lambası yandı(devre dışı bırakılmış yada patlatılmış değil) nede aracım çekişten düştü. Şimdi saygıdeğer kullanıcı abilerim ve kardeşlerim lütfen bana yardım edin... Son olarak Ankara Şaşmazda bunu çözebilecek usta tavsiyesi varmıdır abilerim? Hayırlı akşamlar olsun tekrardan.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sübap erimesi çelik takılacak

syabasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor üst kapağında plastik diyafram var patladığında rölantı bozukluğu ve hata kodları veriyor. Kapaktaki yuvarlak bölgede küçük bir delik var, hava kaçırma sesi geliyorsa patlak demektir. Patlaksa eğer Diyafram değiştirilmediğinden kapağı değiştirmen gerekiyor.