lütfen yardım

ekemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar size 3 sorum olacak
1-araba ilk kalkarken ve arada sırada olmakla beraber sağa sola dönüşlerde arabanın ön sağ ve arka sağ tarafından tak diye bir ses geliyor ondan sonra kesiliyor. ben amartisör veya sakıncaklardan şüphe ettim.4 tamirciye götürdüm.biri amartisörlerin 4 düde sağlam dedi.Biri değil dedi.biri salıncak burcu dedi. sizce hangisi doğru ?

2-arabanın direksiyonu özellikle araba sadece rölantide olduğu vakit çok titriyor.nedeni ne olabilir?

3-bugün otobana çıktım.araba corsa 8 v 60 hp..arabaya bakım yaptırmadan önce 160 gördüm.arabaya bakım yaptırdım simdi 140 ı geçmiyor.ayrıca rot balans ayarı yapıldığı halde direksiyon hakimiyetim cok zor.üflesen direksiyon ya direk sağa yada direk sola gidiyor.vede araba hızlanmıyor.baskı balata ,rot başları,salıncak aklıma birçok şey geliyor.sizce hangisi olabilir.

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar size 3 sorum olacak
1-araba ilk kalkarken ve arada sırada olmakla beraber sağa sola dönüşlerde arabanın ön sağ ve arka sağ tarafından tak diye bir ses geliyor ondan sonra kesiliyor. ben amartisör veya sakıncaklardan şüphe ettim.4 tamirciye götürdüm.biri amartisörlerin 4 düde sağlam dedi.Biri değil dedi.biri salıncak burcu dedi. sizce hangisi doğru ?

2-arabanın direksiyonu özellikle araba sadece rölantide olduğu vakit çok titriyor.nedeni ne olabilir?

3-bugün otobana çıktım.araba corsa 8 v 60 hp..arabaya bakım yaptırmadan önce 160 gördüm.arabaya bakım yaptırdım simdi 140 ı geçmiyor.ayrıca rot balans ayarı yapıldığı halde direksiyon hakimiyetim cok zor.üflesen direksiyon ya direk sağa yada direk sola gidiyor.vede araba hızlanmıyor.baskı balata ,rot başları,salıncak aklıma birçok şey geliyor.sizce hangisi olabilir.
aslında sorunun cevabı sorunda gizli güzel bir ön düzen akabinde carbon clean reçetresi seni kurtarır diye düşünüyorum

ekemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum valla arabadan soğuttular beni.arabadan tak tuk ses geliyor diyorum.birşey olmaz diyorlar. 4-5 usta farklı farklı reçete veriyor.Allah bilmişte bunları doktor yapmamış yoksa sağlam adamı öldürürler.ben en iyisi adam gibi bir yetkili servise götüreyim.benim kendi kanaatim amartisörlerdendir diye düşünüyorum.çünkü ses gelmiyen yerlerin üstüne bastırınca fıs fıs diye ses geliyor.bu bence amartisörün sağlam olduğunu gösteriyor.ses gelen yere bastırıncada gacur gucur ses geliyor.benim tanım bu şekilde ama birde yetkil servise gösterelim.ayrıca başka görüşü olan arkadaşlar varsa sevinirim....
ayrıca titreme acaba baskı balatadan olabilirmi?

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adanadaki arkadaşlar yardımcı olurlar diye düşünüyorum

ekemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soru sormuşuz sadece bir arkadaş yanıt vermiş.birdaha birşey paylaşmayacağım bu forumda.herkes işine geldiği gibi oh ne ala...iyiki ayda yılda bir işimiz düştü...

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çabuk isyan etmişsin,
ön düzeni bi kontrol ettir, rot balans işini iyi yapan yerlerden birinde kontrol edebilirler, büyük lastik bayileri de o işlerde iyidir

hızlanmaması ilginç, benzin filtren bujilerin falan hepsi değişti mi bakımda? lpg var mı araçta?
ilk aklıma gelen benzin filtresi. lpg varsa boyutlar değişir, lpgciler daha iyi cevaplarlar

ekemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin filtresi,buji,hava filtresi,yağ filtresi,triger kayışı,diskler,balatalar değişti.lpg yok.bugün bir ustaya götürdüm.aks kafası dedi.ya bu adamlar nasıl usta olmuş.aks kafası olsa dedim dönüşlerde takır takır ses gelir kesilmez dedim.doğru dedi.bir arkadaşın tavsiye ettiği yere gittim.bakalım oda amartisör ile tabla burcu dedi.bana mantıklı geldi.birde onu deneyecem.çok usta cok laf az iş..işte bugün anladığım en iyi şey... :) en güzeli tek ustayla çalışmak

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tek usta her zaman iyidir de o da kavun değil ki koklayıp bulasın :D

arabanın normal çalışmasında rölantisinde sesinde falan bi terslik var mı?
160a kadar çıkan arabanın 140ta tıkanması mantıksız geldi.. buji ateşleyemeyince 120 de tıkanmıştı benim araba ama ses hacı murat gibiydi,