Lütfen yardımcı olabilirmisiniz ?

erdem3450

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle merhaba. Opelim.net ailesine yeni üye olmuş bulunmaktayım. Benim opel astra 1994 model 1.4 motor 8 valf aracım var. Arkadaşlar bir gün merkezi kilit sistemim çalışmadı. Elektirik ustasına götürdüğüm de ise arac beyninin oksitlendiğini su aldığını ve merkezi kilit sistemi elemanlarının bu yüzden yandığını söyledi ve tekrardan baştan sonra değiştirdi. İyi güzel hoş derken 3 gün sonra tekrar merkezi kilit sistemi çalışmadı. Ve tekrar gittiğimde aynı sorunla karşılaştım ve toplam o ustaya 400 tl civarı para ödemek zorunda kaldım. Ondan sonra merkezi kilit sistemi ile hiç bir sorunla karşılaşmazken asıl sorunum burada başladı. Aracımı aldıktan sonra artık stop etmeye başladı. Mesela kırmızı ışıklara yaklaştığımda vitesi boşa aldığımda veya debriyaja basıp firene hafiften bastığımda rolanti anormal olarak düşüyor ve akü lambası , motor arıza lambası ve yağ gösterge lambası yanıyor araç stop ediyor.bunun aksine rolanti bazen 2-3 bin devirlere çıkıyor 20 saniye civarı takılı kalıyor. Rolanti ayarlayıcısına baktırdım hiç bir sorun olmadığını söyledi başka bir usta. Bir keresinde üniversiteye yetişeyim derken seyir halinde iken 140 km/h hızda aracım stop etti. Sizce sorun ne olabilir ? Lütfen artık bu durum müzdarip halde olmaya başladı. Sık sık stop etmeye başladı Lpg de ve benzinde farketmiyor sadece benzinde daha az stop ediyor , Lpg de ise sık sık stop ediyor..:confused:

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
araç çok nokta enjeksiyonlu mu tek nokta mı,karbüratörlü mü,lpg sıralı mı ,mikserli mi;eğer mikserli lpg varsa hava filitresi kutusu ile sağ far arasında kısa bir hortum var;o hortumun ağzına uzun bir hortum takarak ucunu aracın arkasına doğru çevirtin ve yeniden gaz ayarı yaptırın....

bestking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araçta aynı sorunlar vardı, ışıklarda , boşta , yokuş aşağı, inerken gazdan ayağımı çekince stop ediyordu. bulunduğum yerdeki sanayide kimse bulamadı bu sorunu ben bu forumu takip ederek çözdüm: benim araç 2003 astra g 1.4 16v ben egr yi değiştirdim düzeldi.

erdem3450

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç çok nokta enjeksiyonlu mu tek nokta mı,karbüratörlü mü,lpg sıralı mı ,mikserli mi;eğer mikserli lpg varsa hava filitresi kutusu ile sağ far arasında kısa bir hortum var;o hortumun ağzına uzun bir hortum takarak ucunu aracın arkasına doğru çevirtin ve yeniden gaz ayarı yaptırın....

Çok özür dilerim onu belirtmeyi unutmuşum , Aracım 4 noktadan enjeksiyonlu sıralı sistem aldesa marka lpg takılı

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 03:28 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 03:27 ----------

benim araçta aynı sorunlar vardı, ışıklarda , boşta , yokuş aşağı, inerken gazdan ayağımı çekince stop ediyordu. bulunduğum yerdeki sanayide kimse bulamadı bu sorunu ben bu forumu takip ederek çözdüm: benim araç 2003 astra g 1.4 16v ben egr yi değiştirdim düzeldi.

Yorumunuz için teşekkürler , Ben bir çok yönden şüpheleniyorum elektirik ustasından aldığımdan sonra böyle oldu , sizce araç beyin oksitlenmesinden böyle bir sorun doğurabilir mi ?

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dandik dundik ustalar yüzünden arabaların her yeri delik deşik ediliyor işte. Adam öğrenmiş yağ, buji falan değiştirmeyi açmış tamirhaneyi. Düzgün usta bulmak için illa büyük şehir de mi yaşamak lazım anlamadım gitti :(

erdem3450

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dandik dundik ustalar yüzünden arabaların her yeri delik deşik ediliyor işte. Adam öğrenmiş yağ, buji falan değiştirmeyi açmış tamirhaneyi. Düzgün usta bulmak için illa büyük şehir de mi yaşamak lazım anlamadım gitti :(

Gerçektende öyle artık sök tamir et tak çok nadir bir biçimde , Artık sök yenisini tak devri :(

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Çok özür dilerim onu belirtmeyi unutmuşum , Aracım 4 noktadan enjeksiyonlu sıralı sistem aldesa marka lpg takılı

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 03:28 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 03:27 ----------

Yorumunuz için teşekkürler , Ben bir çok yönden şüpheleniyorum elektirik ustasından aldığımdan sonra böyle oldu , sizce araç beyin oksitlenmesinden böyle bir sorun doğurabilir mi ?

ozaman gaz kelebeği ve çevresine yoğunlaşın, araç gerekenden fazla hava alıyor olabilir; benzindeyken rölanti nasıl?, ya da rölanti ayarlayıcı bozuktur, vakum hortumlarını kontrol edin,beyinle falan uğraşmayın....

cavalier mk3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bnim vectra a da aynı sorun bi tamirciden sonra basslamıstı
baska bir tamirciye götürdüm bikac gün sonra 5dk da halletti
bi soketi takmamıs meger önceki tamirci
digeri bakındı taktı para bile almadı
sorun giderilmiş oldu