maksimum hız kaç?

izmirlicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h easytronic sedan 220 gördüm devir 5000 deydi yokuş aşağı,bakımı geçmişti 2000 km

belphegor31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende gümrükten cıkarttım 105.000 orj km sinde tüp takılalı 5.000km oldu daha bi zararını görmedik tüpün tabi ne olacağı belli olmaz ama lastiklerede güvenemedim yoksa 220 görürdüm belkide kadran kırardım yazın radarlar yapılmamıştı daha otobana şimdi her yer kameralı radar ankarada :) güzel bi hız lastiği alıp tekrar denemek lazım canım çekti :)

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar azmayın ölüm var desem şimdi güleceksiniz... Ben 140 la giderken tam eğimli virajda sol arka lastiğim patladığı için taklalar attım. Kaç takla bilmiyorum inanınki sayamadım. Emniyet kemerim takılı olmasına rağmen, araç en son ters durduğunda kafam ön camdan çıkıp asfalttaydı. Aydın otobanında, tam 1 saat ambulans bekledikten sonra, İzmir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldım. Şu anda kaza olalı 2 yıla yakın oldu ama, hala sırtımda bir ağrım var. Çünkü omurgalarımdan birini çatlatmışım ve şu anda 2 omurga kemiğim ezik yamulmuş durumda dolayısıyla, sırtımı doğrulmaya kalkıştığımda nefesim kesiliyor. Çektiğim ağrı o derece anlayın artık...
Ben o kazadan 1 hafta sonra direksiyon başına geçtim ki; üzerimde korku kalmış mı? klmamış mı? diye denedim. Hoş güzel araç kullanmamda sorun yok ama, inanın süratim 150km'nin üzerine çıktımı, belirsiz bir güç ayağımı gaz pedalından çekiyor istemdışı bir hareket. Allah kimsenin başına vermesin. Kaza esnasında araç yol kenarına çarpıp takla atmadan önceki, bir eşimin çığlıklarını, birde kontrolü kaybettikten sonra dönmeye başlayan aracımın, lastiklerinden gelen sesi unutamam... Lütfen hız yapmayın!!!

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne demişler

bir nusibet bin nasihatten daha iyidir

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim araçları son hıza ulaştırmak için 3 viteste baya bir basmak lazım :)

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bırakın 220'leri 190'ları arkadaşlar canınızdan değerli mi. Denemek için bile olsa zorda kalınmadığı sürece bence basmayın. :eek:

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzeri konularda hep 1.6 astra ile 220 hatta 230 lu süratlerden bassedilir. Mesajları şaşkınlık ile okurum. Daha hafif olan benim 1.6 astra gtc ile çeşme otobanı dahil bir çok yolda deneme fırsatım oldu. Sonuç hep şöyle. sport ile 180 km ye kadar net hızlanış 180 den sonra güçsüzlük maximum sürat ise 195-200

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1997 model astra f
- pipercross air intake +remus orta susturucu , normal bir performans son susturucu , kat iptali ,aracımda + performans olarak bunlar var . istanbul ankaraya otoyolunda çok çok hafif bir meyilli yolda 220 km geçtim aracım elektrik kesmedi halen o yüzden biraz daha gidilebilir onun içinde mantzel ve chip alacağım , ayrıca aracımda spor yay amortisör ve abs de var 90 000 km orjinal , çıkmasına çıkılıyor o süratlere fakat , sürekli o hızda kalınmıyor , zaten kalmamakta lazım .