Manifolt arızası

commandante

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhaba;

2010 yılında aldığım 2011 model 21.000 kilometrede Astra J 1.4 140 aracımda yaklaşık 1 yıldır manifolt sorunum var ve garantiden dolayı ikidir servise götürmeme rağmen ya yanlış parça geliyor yada parça hava kaçırıyor ( tabi bu arada motor arıza ışığı sürekli yanıyor). Sizlere sormak istediğim sizce bu arızanın aracıma zararı var mıdır varsa nelere yol açabilir ve son olarak da bu işi daha ne kadar servisle görütmeliyim Opel Türkiye ile görüşsem bir çözüme ulaşır mıyım? :confused:

Değerli yorum ve bilgilerinizi bekliyorum.

Saygılarımla

mursat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçtada aynı sorun vardı emme maifoldunun içinde çok küçük bir mantar var o patlamış garantiden emme manifoldu değişti sorun yok şimdilik.

commandante

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçtada aynı sorun vardı emme maifoldunun içinde çok küçük bir mantar var o patlamış garantiden emme manifoldu değişti sorun yok şimdilik.

size geçmiş olsun benim de amacım garantiden değiştirmek ama servise 2. gidişine rağmen sorun çıkınca düşündürdü birazcık :(

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elektronik vs. ürünlerde aynı arızayı bir yıl içinde tekrarlarsa sıfırıyla değiştiriyorlar. muhakkak otomotivde bu farklıdır ama yine de garanti şartlarına bir göz atmak lazım.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Garantin var iken başka opel servisine git durumu anlat onlar değişsin tamir değil

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım İstanbul'dasınız.
Bu kadar çok yetkili Opel servisi varken, aynı arızayı 2 seferdir çözemeyen yetkili serviste ısrar etmenizin bir sebebi var mı? (Yanlış anlamayın, merak ettiğim için soruyorum).

commandante

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım İstanbul'dasınız.
Bu kadar çok yetkili Opel servisi varken, aynı arızayı 2 seferdir çözemeyen yetkili serviste ısrar etmenizin bir sebebi var mı? (Yanlış anlamayın, merak ettiğim için soruyorum).

Evet İstanbul'dayım, sebep sadece iş yerime yakın olması bir de parçanın siparişinin bu servis tarafından veriliyor olması. Açıkçası son şansları eğer 3. de de olmazsa bu sefer hem Opel Türkiye ile irtibata geçmeyi hem de uzak da olsa arabayı aldığım yere (servisi olduğu için) götürmeyi düşünüyorum.

uyesercan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İçinizi rahatlatır mı bilmiyorum ama manifold ile ilgili benim de bir tecrübem var. 2005 Astra H kullanıyorum. 1 ay önce emme manifoldundan kaynaklanan bir ses çıkmaya başladı servisten verilen bilgiye göre değişmesi gerektiği içinden bir parça koparsa motora zarar veribileceği filan söylendi. Benim eski Opel servisinden ayrılma bir ustam var ona sordum tamir ederiz dedi. Aracımın garantisi olmadığı için arada 1200 tl fiyat farkı olunca götürdüm. Tamir ederlerken içini gördüm. Manifold dedikleri şey iç içe geçmiş iki alüminyum parça ve aradaki conta benzeri bir maddeden oluşuyor. Ses yapması tamamen bu alüminyum parçaların birbirine çarpmasından kaynaklanıyor. Yakıtı arttırmak, performans düşüklüğü dışında araca zarar verecek bir durum yok ortada.

Benim araç için de götürdüğüm yetkili serviste manifold stoğu yoktu İzmirden gelecek 3-4 gün sürer demişlerdi.

otekcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İçinizi rahatlatır mı bilmiyorum ama manifold ile ilgili benim de bir tecrübem var. 2005 Astra H kullanıyorum. 1 ay önce emme manifoldundan kaynaklanan bir ses çıkmaya başladı servisten verilen bilgiye göre değişmesi gerektiği içinden bir parça koparsa motora zarar veribileceği filan söylendi. Benim eski Opel servisinden ayrılma bir ustam var ona sordum tamir ederiz dedi. Aracımın garantisi olmadığı için arada 1200 tl fiyat farkı olunca götürdüm. Tamir ederlerken içini gördüm. Manifold dedikleri şey iç içe geçmiş iki alüminyum parça ve aradaki conta benzeri bir maddeden oluşuyor. Ses yapması tamamen bu alüminyum parçaların birbirine çarpmasından kaynaklanıyor. Yakıtı arttırmak, performans düşüklüğü dışında araca zarar verecek bir durum yok ortada.

Benim araç için de götürdüğüm yetkili serviste manifold stoğu yoktu İzmirden gelecek 3-4 gün sürer demişlerdi.

aynı sorun bende var fakat bendeki manifold hava kaçırıyor. tamiri münkünmüdür acaba. yoksa bendende 1000tl ye yakın para çıkacak