Manta B turbo tavsiye ??

grii_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 19S blok aracıma turbo uygulaması düşünüyorum. Sizce başlangıç turbo olarak ne kullanmalıyım ? Umarım sitemizde bunu daha önce denemiş birileri vardır ve fikir verip yardımcı olurlar.

Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim

grii_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turbo ile ilgili kimse yok mu arkdaşlar ? illaki birileri bu motorlara turbo uygulaması yapmıştır aramızdan :S

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm

ilqn eski de negibi bi çalışmanız oldu merak ettim iş manta olunca akan sular durur

grii_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
henüz turbo konusunda bir çalışma olamadı yani intercooler, yağ soğutucu, benzin soğutucu vs. gibi parçalar hazır ama turbo seçimini henüz yapamadım daha önceden konu hakkında tecrübes olanlardan yardım bekliyorum...

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle silindir kapağınızın farklı bi işlemden geçmesi gerekiyor süpaplar daha iyileştirilecek ısıya daha dayanıklı hale gelecek tıtanıum olabilir olmasada olur fakat uzun ömürlü olması açısından,
pıstonlar turbo pıstonları ile değişecek yada sizdeki mevcut pıstonlara tornada işlem yapılacak
emme manıfoldunda tadılat gerekli
elektrik tesisatına ufak çaplı bi tadılat,
eksoz manıfoldunda güzel bi işlemin ardından silindir kapak contalsı metal olacak
daha sonra turbo monte edilerek eksoz çıkışı tadılata uğrayacak ve eksoz borularından susturuculara kadar
ardından enjektörler yakıt pompası bujiler de güçlendirildimi sıra şanzumana geliyor getrag şart zira diğer seriler bu seriliğe dayanamayabilirler ve diferansiele kilit monte edilecek ardındanda en zayıf noktası olan tekerlek bijonları çok sağlam bi metal bijon saplamaları ile değişecek ve olmaZSA olmazı frenler takviyelenecek KISACA ANLATTIM DAH ÇOK ŞEY VAR DA YEMEDE YANINDA YAT SONRASI :))) fenaa drif aracı olacaktır...
yada bi c20let koyup devam edeceksiniz...

grii_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçta enjeksiyon yok ve açıkçası yapabilirsem karb. ile turbo uygulaması yapmayı düşünüyorum. burada 2 noktada takılıyorum 1 karb. seçimi (elimde weber 32/36 ve 38/38 2 adet karb var ) ikincisi ise uygun turbonun seçimi bunları bit halledebilsem egzost manifoltu vs. bunlar işin en kolay kısımları. 12mm lazer kesim egzost manifolt flanşı zaten hazırda bekliyor :) kapağa önceden port polish işlemi yapılmıştı. diğer işlemlerde turboyu belirledikten sonra yapmayı planladığım işler. ama yine dediğim gibi ilk etapta turboyu ve karb seçimini yapmam gerekli.

C20let konusunda haklısınız gönlümden geçende bu ama ruhsat konusunda sıkıntı yaşandığı için çekiniyorum :S

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer karbüratörle turbo yapacaksan çok çok iyi beslemelisin işin zor :))

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi ara oturup konuşalım bu konuyu ince ve detaylı + keyifli bir iş