map sensörü

kursat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçta silkeleme tekleme gaz yememe sarsıntılı çalışma sorunu vardı.. buji değişti.. ateşleme bobini değişi.. oksijen sensörü değiştii.. ama sonuç alamadım..

map sensöründe sorun olduğunu düşünüyorıumm.. söktüm map sensörünü.. acaba bubub temizliği oluyormu? bilgi verirseniz sevinirim..

Opel Astra G Map Sensörü - Motor ve Debriyaj - BOSCH - Opel GM - Chevrolet Orjinal ve İthal Yedek Parça Online Satış Sitesi parça bu .. ama tükrnmiş.... en azındasn temizleyeyim.. fark bulursam gelince sipariş vereyim diyorum...

kursat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok muuu bi Allah kuu bana yardım edecek.. 1500 devirde acayip silkeliyorr... motor rolantide bile sarsıntılı çalışıyor... bugün 50 km benziinle ve yüksek devirli kullandım.. en fazla 180 km yaptı.. ama araç çok bağırıyor......

VENOM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
94 corsa b aracımda aynı sorun vardı maps sensoru,rolantı ayarlayıcı,buji ve buji kablolarını değiştirdim sorun çozulmedı rolantı ayarlayıcısını soktugumde ucunun tam basmadıgını gördum zımparalayark sorunu duzelttım

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
map-maf dan önce akışmetreye bakın...

kursat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
94 corsa b aracımda aynı sorun vardı maps sensoru,rolantı ayarlayıcı,buji ve buji kablolarını değiştirdim sorun çozulmedı rolantı ayarlayıcısını soktugumde ucunun tam basmadıgını gördum zımparalayark sorunu duzelttım

rolanti ayarlayicisi nerde acaba? kendim söküp yapabilir miyim?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 20:05 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 20:02 ----------

map-maf dan önce akışmetreye bakın...

akışmetre dediğiniz hava debimetresi mi??

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanış hava almadığından emin olun öncelikle,sonra EGR e baktırın.motor sıcaklık sensoru verilerine bakın,en son map sensoruna

kursat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanış hava almadığından emin olun öncelikle,sonra EGR e baktırın.motor sıcaklık sensoru verilerine bakın,en son map sensoruna

egr bogaz kelebeği temizliği de yaptırdım.... yanlış hava almadığı derken?

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim abi yanlış hava derken emme manifoldu keçesi gaz kelebeği civarı kelepçe ve emme manifoldundan çıkan tüm hortum bağlantılarını kontrol edin demek istemiş...
Bana kalırsa silkeleme için ateşleme olayını kontrol etmişsiniz zaten enjektörlerde düzgün temiz olduğunu düşünüyorsanız tekleme yapacak tek şey bir sensörün hortumu çıkmış olabilir aptal çalışır bu durumda ancak bağırıpta gitmemede debriyajı işaret ediyor ancak tekleyen araç zaten patırdar yürümez bahsettiğimiz 5000 rbm de 5. viteste ancak 100 km yapması debriyaj arızası bu şekilde olur bunlara göre bir değerlendirmek gerek..

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egsozu neden unuttunuz :) oksijen sensoru??

kursat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egsozu neden unuttunuz :) oksijen sensoru??
inanmayacaksınız ama arka egzos ve oksijen sensörüde değişti...

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:20 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:03 ----------

Selim abi yanlış hava derken emme manifoldu keçesi gaz kelebeği civarı kelepçe ve emme manifoldundan çıkan tüm hortum bağlantılarını kontrol edin demek istemiş...
Bana kalırsa silkeleme için ateşleme olayını kontrol etmişsiniz zaten enjektörlerde düzgün temiz olduğunu düşünüyorsanız tekleme yapacak tek şey bir sensörün hortumu çıkmış olabilir aptal çalışır bu durumda ancak bağırıpta gitmemede debriyajı işaret ediyor ancak tekleyen araç zaten patırdar yürümez bahsettiğimiz 5000 rbm de 5. viteste ancak 100 km yapması debriyaj arızası bu şekilde olur bunlara göre bir değerlendirmek gerek..

bugün yakıt katkı maddesi ekledim depoya 50 km yol yaptım.. o kadar zorladım 180 km hıza ulaşabildim... ama araçç 130 dan sonra bağırıyor.....