map sensörü

skyrunnerug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlarım sayın abilerim yeni bir arızayla yine birlikteyiz:cry::cry: 2000 model x motorlu astramda yaklaşık 3 aydır bir arıza mevcut arızayı bulabilmek için çok uğraştım ve sanırım buldum sorunum araç gaz pedalı sabit olmasına rağmen devir sabit durmuyor rolantide dalgalanma egzozda duman(kış diye pek umursamamıştım) oluyor en ufak elektrik yükünde stop edecek gibi oluyor bobin test edildi sağlam rolanti sensörü egr temizlendi(aynı zamanda iptal edildi) boğaz kelebeği temizlendi bir sıkıntı yok genel bakımı yapıldı (yağ,yağ filtresi,benzin filtresi,hava filtresi,bujiler değişti) ama yine aynı bugün otoparkta otururken aklıma geldi ve map sensörünün fişini çektim anaa.. bütün sıkıntı geçti gitti sanırım map sensörü arızalı.. bu konuda sizinde fikirlerinizi almak istedim zahmet edip okuyan yanıtlayan herkese şimdiden teşekkürler iyi akşamlar (bu arada ışık yakma yada herhangi bir arıza kaydımız yok kendi opcom umla baktım)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet güzel akıl teprikler, çekiş düşüşü yakıt sarfiyatı rolantide dalgalanma gaza geç tepki göstermesi map sensoru belirtisi:good:

skyrunnerug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selim abi mesajiniz icin tesekkurler peki bu map sensorunu takarken tech2 ile programlama araca tanitma gibi bir durum soz konusu degil herhalde ? Hortumu takiyoruz fisi takiyoruz islem tamam ?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen gerek yok geçmiş olsun