Marş basmıyor hiç tepki yok

mitxen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar aynı olay benimde basıma geldi. Araba normal çalışıyor, bir sorun yok. Sonra hiç beklenmedik bir yerde, kontağı çeviriyorum, tık yok. Ben akü den zannediyordum, akü de yeni. Sonrasında elektirkçiye götürdüm, marş motorunda ki kömür değişti. Bakalım şimdi ne olacak, olmadı burdan öğrendiğim kontak termiğini değiştireceğim :)

cetins81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba, aracim 2009 astra h easytronic 30000 km de
aracimi sabah otopark a parkettim, aksam calistirmak istedigimde ise
vites konumunu gosteren isaret gelmedi ve kontagi cevirdigimde ise 'tik' 'tik' diye ses vererek kontak almadi, ben de aku nun bitmis olabilecegini dusunerek araci o sekilde biraktim (yarim kontak sirasinda tum isiklari yaniyor 2-3 sn sonra sonuyor, herhangi bir hata mesaji vermiyor, fren gaz seklinde kontak cevirdigimde ise ecn000000 veriyor). yanina 2-3 saat sonra sarj kablosu ile tekrar gittim. bu sefer arac sorunsuz bir sekilde calisti. neyse bu sabah yine calistirmak istedigimde aracin zor kontak aldigini farkettim, yani herzamankinden daha uzun sure basmam gerekiyordu kontaga.

sizce ne ile ilgili olabilir?
simdiden tesekkurler

_GALLAS_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontak sorunu

benzer olay benimde başıma gelmişti arkadaşlar.önce kömürler değişti bir süre sonra yine aynı şey oldu bu sefer termiktendir diye onu değiştirdim.şuan bir sıkıntı yok:yahoo:

cetins81

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam, bu islemleri nerede yaptirdiniz? yani oto elektrikcide mi yoksa serviste mi?

tesekkurler

hasanmustafa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı çalıştırmak için marşa bastığımda anahtar boşa dönüyormuş gibi tık sesi vs.. hiç bir tepki yok bi kaç kere denedim çalışmadı sonra ittirerek vurdurduk arabayı evimin önüne geldim kapattım kontağı tekrar çalıştırmaya çalıştım yine aynı.
Bu sorun bugün bende de oldu. kömür ya da kontak diye düşündüm. farlar teyp her şey çalışıyor
marş sesi birkaç gündür azalmıştı zor çalışıyordu

Son düzenleme:

RfatCetinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı çalıştırmak için marşa bastığımda anahtar boşa dönüyormuş gibi tık sesi vs.. hiç bir tepki yok bi kaç kere denedim çalışmadı sonra ittirerek vurdurduk arabayı evimin önüne geldim kapattım kontağı tekrar çalıştırmaya çalıştım yine aynı.
Bu sorun bugün bende de oldu. kömür ya da kontak diye düşündüm. farlar teyp her şey çalışıyor
marş sesi birkaç gündür azalmıştı zor çalışıyordu

Marş motoruna bir baktır.