marşpiyel'de çizik ve göçme

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: marşpiyel'de çizik ve göçme

Geçmiş olsun Volkan bey,
Hüsnü beyin dediği gibi orası plastik değil metal bir parca ama halledilir bişey.
Çektirme işlemi yapılır sonrada boya işlemi yapılır diye düşünüyorum.

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

saolun arkadaşlar dışardan bakınca çok bariz olmasada aslında uzun ve derin bir vuruk. parçanın bir bütün olması ayrı bir sorun ama düzeleceğine inanıyorum.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanırım o kısmı ısıtıp sonra düzeltiyorlar, görünüşte zor bir kısım gibi görünmüyor ama parça sert metal ve
birleşik olduğu için sanırım işi biraz zorlaştırıyor, ama eskisi gibi yaparlar eminim

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Geçmiş olsun aynısı benimde başıma geldi halen yaptırmadım düz bir şekilde 60 cm çizik var havaların ısınmasını bekliyorum yaptırmak için.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun Allah beterinden korusun.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun sn. NewPa1n
eskisi gibi yaparlar dert etmeyin öyle kesip biçmeye yeni parça eklemeye gerek duyulacağını zannetmiyorum. çoğu arabanın marşpiyelinde bu tarz sorunlar oluşuyor, özellikle adalardan filan dönerken biraz dar alınca marşpiyeli sürtmek kaçınılmaz olabiliyor. expertler bile ikinci el alırken marşpiyele bakmazlar.

Tamkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun sn.NewPa1n, her ne kadar hasarın büyüklüğü fazla olmasada düzeltilmesi en zor parçalardan biride iç kısımdan çalışma imkanı olmadığı için marşpiyeldir, bu sebeple görünen kısımdan punto yöntemi ile çekilerek bazen kısmen bazende tamamen düzeltmek mümkündür tamamen düzeltilemez ise geri kalan kısım çelik macun ile doldurarak eski haline getirilir, bu parçadaki hasarlı kısmın düzeltilmesi esnasında duruma göre kısmen taban halısı sökülür ancak hasarlı kısmın kesilerek değiştirilebilmesi için işin içine kaynak girer, bu sebeple taban halısı, orta direk kaplamaları, elektrik tesisatı ve gerekirse ilgili taraftaki koltuk sökülmelidir, nacizane fikrim eğer hasar düzeltilemeyecek gibi ise bence hasarlı kısmın değiştirilmesi yoluna gitmeyin derim. Birde unutmadan her ne kadar hasarlı kısım kapı kasası ile birleşik olsa da bu gibi büyük parçalarda sadece hasarlı kısım kesilerek çıkartılır ve yeni parçadan kesilen aynı kısım kullanılır. Tekrar geçmiş olsun.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

volkan geçmiş olsun.  aslında çok basit gibi gözüküyor ama  okuyunca kazın ayağının hiçde öyle olmadığını anladım :(

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

teşekkürler arkadaşlar

sn.tamkan'nında belirttiği gibi bir durum var servisteki ustalar aynı şeyi söyledi.
Usta saolsun samimi fikrini söyleyip kesinlikle parça değişimine gitmememi söyledi, bayağı uğğraş gerektirsede temiz bir şekilde hallederiz dedi saolsun kendisi.
sadece çizik olsa dert etmem,  resimde belli olmuyordur ama ciddi bir göçme var çizik boyunca.
Pazartesi günü bakalım ne olacak bir soruda aklımda kaskoyu ne derece etkiliyecek acaba.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

axa nın 150 tl ye kadar  özel bir mini onarımı var. ondan yararlanırsan sıkıntı olmaz kaskon bozulmaz volkan