Mazot dolma sorunu.

ulash34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa d aracıma ilk aldıgımda 100 TL lik mazot aldım bir kaç saniye sonra yakıt göstergem yükseldi. ışık yandıktan sonra 20TL lik aldım bekledım gene bır kac sanıye sönmedi.bir kaç km sonra gidip tekrar aldım 20 TL lik bu sefer çeyrek deponun az üstü oldu. bunun sebebi nedir? bir keresindede 20liralıkta ibre yükselmişti. bi yükseliyo bi yükselmiyo anlamadım. 20 liralık mazotu sevmiyormu ne :D

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal ... işığı yanan depoya 10 lt nin ( en azından çeyrek deponun ) altında yakıt koyarsan şamadıra algılayamıyabilir ... stop edip çalıştırısan yada yolda giderken kasiste felan az da olsa hareketlendiğini görebilirsin ama...
bu alışkanlı ileri dönemde mazot pompasında sıkıntıya yol açabilir ...depoyu bi kere fullle sonra çeyrek depoya düşmeden üstüne ekleme yap öyle daha sağlıklı bi iş yapmış olursun ...

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Günümüz ekonomik koşulları belli ancak mazot pompasının sağlığı açısından çeyrek depo altına düşmemek en güzeli.

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel lerin ibreler kafasına göre çalışır...

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal ... işığı yanan depoya 10 lt nin ( en azından çeyrek deponun ) altında yakıt koyarsan şamadıra algılayamıyabilir ... stop edip çalıştırısan yada yolda giderken kasiste felan az da olsa hareketlendiğini görebilirsin ama...
bu alışkanlı ileri dönemde mazot pompasında sıkıntıya yol açabilir ...depoyu bi kere fullle sonra çeyrek depoya düşmeden üstüne ekleme yap öyle daha sağlıklı bi iş yapmış olursun ...
son 4 aydır bir arkadaştan böyle bir tavsiye almıştım ogün bugündür depom daha ceyreği görmedi yakıt göstergem 1/2 geldiği anda hemen benzini alırım 4aydırda kafam rahat eskiden bazen yolda yanar ya ayolda kalırsam acaba yetermi motor deponun altındaki tüm pisliği cekti felan oh kafam şimdi rahat tavsiyede ederim diyorum ama kiimse demesin para lazım ekonomik şartlar
evet ekonomik şartlar var ama 1/2 işareti sizin için ışığı yaktı olacak tek yükü ilk depo fullemesi gerisi her zaman yaptığınız işlem