Mercedes W203 vs Astra J Edition

Mercedes W203 vs Opel Astra J Edition

• Kullanılan toplam oy
    18

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.Passat'ın haricinde 2.araç olarak kullandığımız 2008 model Corsa D 1.3 dizel aracımız var.Araç henüz 42.000'de fakat yeni Corsa duyurulmadan önce satmayı düşünüyorum.Corsa yerine iki alternatifim var.Acelem yok,temiz ve sorunsuz bir araç bulmam gerekli ve bütçe durumuna göre bir süre daha bekleyeceğim.Alternatiflere gelirsek ;

1- 2002-2004 arası mümkün olduğunca az km.'li,Elegance ya da Avantgarde donanımlı,deri koltuk ve sunroof'lu,darbesiz ve tercihan boyasız bir W203.Dizel araçlar çok km'li olduğundan ve o fiyatlara çıkmayı düşünürsem farklı alternatifler doğacağından doğrudan eledim.Benzinli motor olarak C200 Komp.163 hp en mantıklı olanı gibi geliyor.Bundan hariç C230 Komp.192 Hp.'de olabilir.Bugüne kadar hiç tercih etmemiş olmama rağmen LPG'li olacak,çünkü ağırlıklı olarak şehiriçinde kullanılacak,şehirdışı kullanımlarda benzine geçebilirim.Kronik sorunları varmıdır,LPG ile problem yaşarmıyım bilemiyorum.Araba konusunda çok hassasım,yanacak bir arıza lambası ya da ufak tefek ses,çekiş sorunları vs yüzünden araçtan soğumaktan ve kötü bir macera yaşamaktan korkuyorum.

Mercedes'te favorim olan ve yakalamak istediğim görüntü bu..

2- Astra J 1.3 Edition Dizel(İkinci el):Az km.'de olması,yüksek model ve yakıtın azlığı gibi malum avantajları var.Cosmo ya da Enjoy olmayacak.

Mercedes benim için çok farklı bir otomobil,ama yukarıda yazdığım gibi özellikle LPG konusu çok aklıma takılıyor ve ikilemde kalıyorum.Sizin fikirlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az önce eklemeyi unutmuşum,gerekli düzenlemeleri yaptım Astra J Edition düşünüyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben Astra diyorum, çünkü şehiriçinde Mercedes fazla ekonomik olmaz, ayrıca yazık ta olur :).

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi fotoya bakarmısın:D
En küçük kasa da olsa yine de şehiriçi için büyük bir araba ama Mercedes'in manevra kabiliyeti açıkçası pekçok araçta yok..Şehiriçi LPG tüketimini bilemiyorum ama herhalde 10lt civarı yakar bir de dediğin gibi LPG'nin devreye girme süresi var.

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mercedes'in manevra kabiliyeti güzel de boydan kaybediyor ayrıca öyle bir güzelliği şehiriçine hapsetmek haksızlık olmaz mı? :).

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arada çıkarız abi şehirdışına:D:D:D

Dediğim gibi acelem yok ve burada verilecek fikirler de çok önemli benim için.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
O Mercedes gün gelir mutlaka seni kışkırtır, değil şehirdışı ülke dışına bile götürmeye kalkar :).

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cüneyt kardeşim,
Mercedes iyi araba laf yok...şimdi durmunu bilmiyorum
yakıt olsun yaşı itibarı ile olsun o kadar para verdikten sonra ki tahminim 40bin ın üzeri fiyatı...bence ya sıfır yada bir iki yaşında alternatif araç bakardım...tamiri şunu bunu ile uğraşmamak için...başımı ağrıtmaz güle güle kullanacağım yakıtı az bir araba.
ama 60 70 bini verebilirim diyorsan 64bine A sını yeni mercedes derdim...
evet mercedesin manevrası olsun aksı ki o yatarak döenen ve parklarda kolaylık sağlayan başka aks yoktur kendi patenti...
tabii fikir gene senin ama 10 yaş alacağıma yaniye bakardım o paraya...