mercekli far yerine normal far

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence olmaması lazım tesisatta. bende arabama sonradan xenon ampül aldım 1 takım çok güzel çalıştı motor beyni felan almadım. arabanın üzerindeki motor beyni uydu. iyi bir elektrikçiye bakıtın olmazsa. yeniden motor beyni almaya gerek yok diye biliyorum.

yelken2858

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence olmaması lazım tesisatta. bende arabama sonradan xenon ampül aldım 1 takım çok güzel çalıştı motor beyni felan almadım. arabanın üzerindeki motor beyni uydu. iyi bir elektrikçiye bakıtın olmazsa. yeniden motor beyni almaya gerek yok diye biliyorum.

iyi bir elektrikçi burada biraz zor bulurum. şimdi şöyle bir durum var yeni aldığım farların sol farın altına yapışık bir şekilde beyin mevcut sağ farın beynide sağ çamurluğun ucunda fara yakın bir yerde araca sabit ancak şöyle bir durum var aracın kırılan farlarının altında şaseye yapışık şekilde sağda ve solda xenon beyni çıktı bu beyinler orjinalde olmuyor değil mi? heralde sonradan takılma

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi bir elektrikçi burada biraz zor bulurum. şimdi şöyle bir durum var yeni aldığım farların sol farın altına yapışık bir şekilde beyin mevcut sağ farın beynide sağ çamurluğun ucunda fara yakın bir yerde araca sabit ancak şöyle bir durum var aracın kırılan farlarının altında şaseye yapışık şekilde sağda ve solda xenon beyni çıktı bu beyinler orjinalde olmuyor değil mi? heralde sonradan takılma

şimdi xenon beyni bir tane oluyor o sağ ve soldaki xenon motorları. motorlar xenonları yakmaya çalışır beyinde yükseklik ayarı verir. orjinalinde bir adet beyin iki adet motor bulunuyor. sonradan takılan xenonlarda bildiğim kadarıyla beyin yok tabi daha iyi bilen arkadaşlar yardımcı olurlar.

yelken2858

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi xenon beyni bir tane oluyor o sağ ve soldaki xenon motorları. motorlar xenonları yakmaya çalışır beyinde yükseklik ayarı verir. orjinalinde bir adet beyin iki adet motor bulunuyor. sonradan takılan xenonlarda bildiğim kadarıyla beyin yok tabi daha iyi bilen arkadaşlar yardımcı olurlar.

peki bu beyin farın içinde mi oluyor

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok farın içinde değil sol farın ampullerinin girdiği siyah plastik yerin hemen altında metal bir kutu gibi. umarım yerini anlatabilmişimdir. :confused: resim bulursam ekleyim.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 15:36 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:32 ----------

yanılmıyorsam far sökülmeyince çıkmıyor.

yelken2858

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam o dediğiniz parçayı gördüm gelen farlarda sol farın hemen altına yapışık bir şekilde sabit duruyor. bu parça beyin 1 tane oluyor onu anladım. sağ tarafta çamurluğun ucundaki parça ne o da sol farın altındaki parçaya benziyor.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın orjinalin de benim bildiğim çamurluğun orda far yükseklik ayarlama motoru var. arabaya binen ağırlığa göre kendini ayarlıyo aşağıya ve yukarıya.

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın orjinalin de benim bildiğim çamurluğun orda far yükseklik ayarlama motoru var. arabaya binen ağırlığa göre kendini ayarlıyo aşağıya ve yukarıya.

Hemen düzelteyim

sol farın arkasına yapışık bir balast varken diğer farın balastı sağ çamurluğun içinde dir.Farı çıkarınca görürsünüz zaten.bunlar orjinal d2s fabrikasyon balast lardır.
Seviyelendirme sensörleri 2 tanedir
biri ön aks da sağa yakın,diğeride arka aks da sağ tarafa yakın şeklinde dir.

Eğer içinden çıkan ampül orjinali olan d2s değilse o fara oyun edip h7 ye çevirmişlerdir.
h7 yada diğer farların mecburen sonradan takılan bir balastı olması lazım.Yoksa d2s ampülü takar takmaz yanar eğer balastlarda ve tesisatta bir sıkıntı yoksa

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hemen düzelteyim

sol farın arkasına yapışık bir balast varken diğer farın balastı sağ çamurluğun içinde dir.Farı çıkarınca görürsünüz zaten.bunlar orjinal d2s fabrikasyon balast lardır.

Eğer içinden çıkan ampül orjinali olan d2s değilse o fara oyun edip h7 ye çevirmişlerdir.
h7 yada diğer farların mecburen sonradan takılan bir balastı olması lazım.Yoksa d2s ampülü takar takmaz yanar eğer balastlarda ve tesisatta bir sıkıntı yoksa

teşekkürler kerem ben tam bilemedim yerini çamurluktamı yoksa aks damı oralarda bir yerlerde idi tam yerini bilmiyordum saol bilgin için.

yelken2858

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hemen düzelteyim

benim yeni aldığım farlar çıkma far boschun orjinal. araca bu farları taktık sol farda bir tane soket sağ farda iki tane soket vardı. uzun farlar yandı ancak kısalar yani mercekler yanmadı. kırılan farlara h7 xenon takmışlar. kablo çekip taktıkları h7 yi ve balastları bağlamışlar biz onları far kırılığı için onları söküp aldık yeni gelen farları soketlere bağladık ancak dediğim gibi uzunlar yandı kısalar yanmadı böyle bir sorun oldu. ne yapmam gerekir.