Meriva - Zafira Farkı

turan64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler ;
arkadaşlar elimdeki corsa yı satıp zafira veya meriva almayı düşünüyorum. ancak bilgim yok.

2000 - 2008 yılları arasında
Zafira ile Meriva nın farkı nedir? sadece zafira da +2 koltuk mu yoksa başka farklar var mı?

Hangi donanım paketleri mevcuttur.
Hangi paketi veya seriler daha sorunsuz dur.
Alırken nelere diklkat etmek gerekir:

sssguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar;

Bende Corsa'dan sonra Meriva aldım. Benimi 1.3 CDTI 2006 model. Corsadan sonra geniş bir araç.

Zafira kullanmadım ama bildiğim kadarıyla birkaç farkını söyleyeyim:

1) Zafira daha geniş bir araç
2) Zafira 7 kişilik olabilyor.

Kalabalık değilsen Meriva yeterli ancak kalabalıksan Zafira elbette daha iyi.

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zafira alacaksan 1.8 al aksi takdirde hem arabayı çekişte sıkıntı yaşarsın hemde motor küçük olduğundan dahada yakar. zafiranin eski kasaları çok yakıyor yeni kasalarında buna dikkat etmişler diye duydum. ama sadece duyum. tabiki kullanan arkadaşlarımız daha sağlıklı bilgi vereceklerdir.

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merakla bekliyorum, zafira ile takas durumum var,, 2003 model 1.6, 2001 model 1.8, km leri aynı sayılır, ikiside comfort,

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merakla bekliyorum, zafira ile takas durumum var,, 2003 model 1.6, 2001 model 1.8, km leri aynı sayılır, ikiside comfort,
Aileniz geniş değilse yani 7 kişilik bir araç ihtiyacınız yoksa Zafira A yerine meriva alın bence.

Daha yüksek model daha güvenli ve daha donanımlı bir araç almış olursunuz. Nispeten daha az yakar.

Zafira A düşündüğünüz için böyle yazdım B kasa alacak olsaydınız yorumum değişirdi.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler ;
arkadaşlar elimdeki corsa yı satıp zafira veya meriva almayı düşünüyorum. ancak bilgim yok.

2000 - 2008 yılları arasında
Zafira ile Meriva nın farkı nedir? sadece zafira da +2 koltuk mu yoksa başka farklar var mı?

Hangi donanım paketleri mevcuttur.
Hangi paketi veya seriler daha sorunsuz dur.
Alırken nelere diklkat etmek gerekir:

hemşerim selam ben Güre Köyü'ndenim :)

İzmir'de satılık safir siyahı Meriva OPC var onu al derim. Sahibinden'de tek zaten şuan...

turan64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hemşerim selam ben Güre Köyü'ndenim :)

İzmir'de satılık safir siyahı Meriva OPC var onu al derim. Sahibinden'de tek zaten şuan...

selam hemşerim. teşekkürler...

Zafia A kasa modelden dolayı galiba . b kasalar yeni olan model olalı. ama siz yine de bildiğini z bilgileri yorum yazın. her şeye açığım sonuçta bu işi seviyorum hobi olarak.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alper senin araba galiba:)

Yok benimki değil zerre kadar tanımıyorum sahibini :)
Benimki hala abimde Balıkesir'de geziyor...

Otomatik vites hevesim kabardı yoksa bunu da ben alacağım, abimle ikiz gibi gezeceğim :D

Ben şu aralar Honda Civic Hatchback 2004-2006 model makyajlı kasalara takmış durumdayım kokusu çıkar yakında :)

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aileniz geniş değilse yani 7 kişilik bir araç ihtiyacınız yoksa Zafira A yerine meriva alın bence.

Daha yüksek model daha güvenli ve daha donanımlı bir araç almış olursunuz. Nispeten daha az yakar.

Zafira A düşündüğünüz için böyle yazdım B kasa alacak olsaydınız yorumum değişirdi.

bugün aksaraya gittim, orada ibrahim ve bahadırla baktık ama zafira cacık olmuş, oysa nette çok temiz görünüyodu, baktığımız 2003 comfort olan, 1.8 olan ise 2000 model ve siyahtı, onada ısınamadım, bej döşeme olanlardandı,, meriva bakıyorum ama hafta içi il dışına çıkamama gibi bi durum var,,