Meriva'dan Astra'ya Yatay Geçiş Yaptım:)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Meriva'dan Astra'ya Yatay Geçiş Yaptım:)

Zaten dikkatimi çektiği kadarıyla Opel kullanıcıları genelde araçlarını çok seviyor ama özellikle Mervia kullanıcıları araçlarına neredeyse aşıklar.

Meriva mı daha konforlu - sessiz yoksa Astra H mı?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Togi
Umut un meriva farkliydi ama hele kapiyi acinca yanan ledler.  bravoo

UMUTHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.merivaclub.com

Memleketin en özel Meriva'sına sahiptim desem yalan olmaz. Çok fazla emek ve para harcadım. Ama şartlar gereği takasta kullanmak zorunda kaldım. Ama bu fiyata gidip koreli alacağıma Astra Classic almak daha mantıklı geldi. Bu arada insignia dışında bütün Opel modellerini almış bulunmaktayım ;) Bundan sonra eğer Opel üretirse 1.6 dizel otomatik insignia sıradaki aracım olur ;)

Gözüme ilk çarpan farklar ise, Astra Merivaya göre daha yumuşak bir araç. Direksiyon tepkileri ve yol tutuş bir nebze daha başarılı. (yükseklik farkı baya etkili) Yakıt tüketimi daha 450 km'de olmasına rağmen ortalama hız 27,9 km ve ortalama tüketim 7,9 lt/100km olarak çok başarılı. Meriva'da şehir içi hiç göremediğim değerler. Hele km arttıkça daha da düşerse söyleyecek söz kalmaz. Performans konusunda Astra Meri'nin yanından bile geçemez.
(Meri superchips+filtre+supersprint egsoz ile 145 HP-250 NM)
Eksi olarak ilk etapta Astra çok basık geldi. Bi ara baya daraldım ama şu sıralar alıştım. Bi de ön konsol ve kontrol paneliçok dik gelmişti. Alışmak biraz zaman aldı.
Easytronic'te forumlarda yerden yere vurdukları gibi değilmiş. Artık vitesi ne zaman değiştireceğini-düşürüceğini anlayabiliyor ona göre davranıyorum. Bence gayet başarılı. ( Arada otomatik modda saçmalasa da bu durumları önceden kestirip manuel moda geçince sıkıntı olmuyor)