Mid hoparlör yardımı....

omerf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Mid hoparlör yardımı....

Arkadaşlar araca anfi vs bağlamadan hoparlör değişimi mümkünmü daha kaliteli bir ses için.

Eski aracımda anfili,kapasitörlü tesisat yaptırmıştım fakat bir daha o işlere bulaşmayı hiç istemiyorum.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

omerf link' Alıntı:
Arkadaşlar araca anfi vs bağlamadan hoparlör değişimi mümkünmü daha kaliteli bir ses için.

Eski aracımda anfili,kapasitörlü tesisat yaptırmıştım fakat bir daha o işlere bulaşmayı hiç istemiyorum.

Kardeşim Sn. Thejazz ve Eketen le bu konuda uğraş verip yap boz misali tweeter deniyoruz, ilk aşamada iyi bir tweeterın sesi oldukca değiştirdiğinde hemfikiriz standart tweeterı kaliteli yapıda ancak kondansatörü küçük kalıyor ve tizleri zayıf.

Standart mid. hoparlörlerin kalın diyaframları yüzünden ses kısık volumede boğuk ve güçsüz ancak değişimi için iyi bir işçilik gerektirmesi yüzüden bu konuda şimdilik beklemedeyim, birazdan netten Vibe Audio tweeter almayı düşünüyorum, geçenlerde taktırdığım 10liralık tweeter bile tizleri güçlendirse de karışık ses frekansı yüzünden kalite düşük kalıyor.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Soner bey istanbul bulusmasina gelacekmisiniz orda gormek isteriz ses sistemini anfi taktirdinizmi. 

omerf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=omerf link=topic=1449.msg52531#msg52531 date=1319316652]

Kardeşim Sn. Thejazz ve Eketen le bu konuda uğraş verip yap boz misali tweeter deniyoruz, ilk aşamada iyi bir tweeterın sesi oldukca değiştirdiğinde hemfikiriz standart tweeterı kaliteli yapıda ancak kondansatörü küçük kalıyor ve tizleri zayıf.

Standart mid. hoparlörlerin kalın diyaframları yüzünden ses kısık volumede boğuk ve güçsüz ancak değişimi için iyi bir işçilik gerektirmesi yüzüden bu konuda şimdilik beklemedeyim, birazdan netten Vibe Audio tweeter almayı düşünüyorum, geçenlerde taktırdığım 10liralık tweeter bile tizleri güçlendirse de karışık ses frekansı yüzünden kalite düşük kalıyor.
[/quote]

Hocam peki aracın üzerindeki hoparlörleri değiştirsek sadece herhangi bir amfi vs takmadan bu mümkünmüdür?Daha kaliteli ve iyi bir ses alabilirmiyiz amfisiz?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kapılardaki hoparlörleri daha ince diyaframlı ve kaliteli bir hoparlörle değişince daha tok ve daha geniş bir ses aralığı elde etmek mümkün, gene kaliteli bir tweeterla daha net tizler almak da mümkün ancak amfi ve crossover olmadan ciddi farklar alınamıyor ne yazık ki ve tweeterlara orta seslerin de karışma ihtimali bulunuyor.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Peki bu islemler aracin garantisini etkilemiyormu.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sanırım hayır çünkü bu işlemi yaptıranlardan ya da yurtdışındaki modifiye araştırmalarından bu yönde birşey duymadım - okumadım.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim için arabada kaliteli müzik dinlemek önemliydi. 2 hafta önce sadece fiyat almak için girdiğim bir dükkandan, firma sahibinin satış başarısı üzerine hoparlörleri değiştirip çıkmak zorunda kaldım.  005hihih
Kullanılan ürünler;
֖nlere http://www.kenwood-electronics.co.uk/products/car/speakers/component/KFC-S703P/
Arkalara http://www.kenwood-electronics.co.uk/products/car/speakers/component/KFC-S503P/
Amfisiz olay çözüldü. Kesinlikle çok daha kaliteli ses alıyorum. Ancak işçilik konusu bizim araçlarda biraz sıkıntılı arkadaşlar. Ne kadar dikkat ettilerse de aksamın son derece sert plastikten yapılması hem çok uğraştırdı hemde ertesi gün detaylı incelediğimde arkasında ufak tefek hataların (çizik) kalmasına neden oldu. şayet amfisiz değişimi düşünürseniz kesinlikle tavsiye ederim ürünleri ancak iyi düşünüp karar vermek lazım özellikle arka kapıları sökme işlemi hayli sıkıntı verici.
Ancak ortaya çıkan ses kalitesi bana herşeyi unutturdu.

Astra j sound system.

Kayıttan sanırım videoda tizler cızırdıyor. Normalde böyle bir sorun yaşamıyorum. Genel olarak kullandığım ayar Bass 6 - Tiz 6 - Mid 2.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:
Benim için arabada kaliteli müzik dinlemek önemliydi. 2 hafta önce sadece fiyat almak için girdiğim bir dükkandan, firma sahibinin satış başarısı üzerine hoparlörleri değiştirip çıkmak zorunda kaldım.  005hihih
Kullanılan ürünler;
֖nlere http://www.kenwood-electronics.co.uk/products/car/speakers/component/KFC-S703P/
Arkalara http://www.kenwood-electronics.co.uk/products/car/speakers/component/KFC-S503P/
Amfisiz olay çözüldü. Kesinlikle çok daha kaliteli ses alıyorum. Ancak işçilik konusu bizim araçlarda biraz sıkıntılı arkadaşlar. Ne kadar dikkat ettilerse de aksamın son derece sert plastikten yapılması hem çok uğraştırdı hemde ertesi gün detaylı incelediğimde arkasında ufak tefek hataların (çizik) kalmasına neden oldu. şayet amfisiz değişimi düşünürseniz kesinlikle tavsiye ederim ürünleri ancak iyi düşünüp karar vermek lazım özellikle arka kapıları sökme işlemi hayli sıkıntı verici.
Ancak ortaya çıkan ses kalitesi bana herşeyi unutturdu.

Astra j sound system.

Kayıttan sanırım videoda tizler cızırdıyor. Normalde böyle bir sorun yaşamıyorum. Genel olarak kullandığım ayar Bass 6 - Tiz 6 - Mid 2.

Oğuz kaça maloldu bu hanımın katilim olmasına neden olacak olay? (:)

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

700 Tl. maaliyeti oldu bana. Eşine söyleme ben söylemedim...  005hihih