MİLANGAZ ve diğer tanınmadık LPG'ler ile Bilindik Firmalar farkı

kar_delen6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;

İstanbul Anadolu Yakası' nda Tuzla, Pendik, Gebze dolaylarında Habaş istasyonu bilen var mı?

Teşekkürler
Eser Atalas

memo71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ucuz etin yahnisi olmuyo

merhaba arkadaslar...bence ucuz etin yahnisi olmuyo...ben özellikle opet ve shell den alıyorum..hani opet reklamında söylüyo ''katkılı otogaz'' diye... çok doğru söylüyo.çünkü avrupadan samsun a gelen lpg katkı maddeleri rafinerilerde opet otogaza katılıyo...30-40 krş için güzelim arabanıza zarar vermeyin...ben sadece 1 depo(35lt) ucuz lpg den aldım ve depo bitmeden araba kendini yerden yere vurmaya başladı sonucunda ettiğim masraflara bakın...enjektörler kirlenmiştir dediler 12 tl enjektör temizleyici...buji ve kablolarında dediler 105 tl...ve en sonunda bikaç yer temizlendi öyle kurtulabildim...kaliteli otogazı bi sefer alıpta farkını göremezsiniz...bu devamlılık gerektiren ve sonunda her yönden karlı çıkaran bir seçenek...

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar...bence ucuz etin yahnisi olmuyo...ben özellikle opet ve shell den alıyorum..hani opet reklamında söylüyo ''katkılı otogaz'' diye... çok doğru söylüyo.çünkü avrupadan samsun a gelen lpg katkı maddeleri rafinerilerde opet otogaza katılıyo...30-40 krş için güzelim arabanıza zarar vermeyin...ben sadece 1 depo(35lt) ucuz lpg den aldım ve depo bitmeden araba kendini yerden yere vurmaya başladı sonucunda ettiğim masraflara bakın...enjektörler kirlenmiştir dediler 12 tl enjektör temizleyici...buji ve kablolarında dediler 105 tl...ve en sonunda bikaç yer temizlendi öyle kurtulabildim...kaliteli otogazı bi sefer alıpta farkını göremezsiniz...bu devamlılık gerektiren ve sonunda her yönden karlı çıkaran bir seçenek...

:good::good:

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nasıl kaliteli gaz tek seferde etkisini göstermiyorsa ucuz gazda aynen öle... bir kere gaz kalitesi ile buji kablosunun hiç alakası yok.. enjektör kirlenmesi yapsa lpg enjektörlerni kirletir bununda enjektör temizleyicisi 12 lira değil... sizin ki benzin enjektörleri içindir.... güzelim arabaya kıymakla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum... önceden de yazmıştım güvenalgaz ve milangaz kullanıyorum uzun zamandır 100 deponun üzerinde yakıt harcamışımdır.... şimdiye kadar bu ucuz gazları kullanarak yaptığım kar ile yeni 1 lpg kiti taktırabilirim... onun için bu kadar korkmaya gerek yok ucuz gazdan.... yeterki kalitesiz değil ucuz gaz kullanın....;)

bozkan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marka vermek doğrumu bilmem ama Moil den alıyorum 1.78 di şimdi 1.83 uzun yolda 140 falan yakıyor
opetten alıyorum 2.03 felan uzun yolda 138 yakıyor :D

Artık opetten başka almam
bende son 3-4 depomda shell,po ve opetten alıp denedim ve her seferinde opet daha fazla km yaptı.ayrıca çekişide opetin çok daha iyi geldi bana.diğerlerinde araba zor toparlıyordu.artık değişmicem opete devam.

ghost 06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben totladen ve shellden alıyodum milan gaza geçtim hiç bi sıkıntı yasamiyorum.litre basına baya karlı 40 lt vurusan dahada karlı..milan gazı tavsiye ederim...

greystone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankaradayım aygaz opet ve shell denedim . Opet ve shell ile 80 km daha az yol yapıyorum bir depoda. Aygazda farklı istasyonlarda fark ediyor 40-50 km fark oluyor. Bugün lpg tamamen bitti ve milangazdan aldım tüm gazlardan daha iyi çekişi var farklı var kaç km gidecek bakalım

loopus_0618

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu zamana kadar milangaz dan alıyodum son 3 depoyu opetten aldım milangaz 1-2 haftadır 2,11tl opet 2,29 tl depo milangazdan 74 tl ye opetten 70 tl ye doluyo ikisinde de şehir içi 380 km yapıyorum galiba pomplalardan kazanıyolar opette daha az litre alıyo ama aynı yolu gidiyorum

Rotweiler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.azmiallusoglu.com
Burda unutulan nokta katkı ve teknoloji unsuru...
Milangaz katkı maddesi kullanmıyor olabilir, yakıt teknolojisine sahip yakıt satmıyor olabilir. Bunların hepsi maaliyet.
Mesela gidin,(Ben hep shellden alırdım, temiz yakıt güvenilir firma vs vs) sonra bigün opet aygazdan aldım Euro LPG+, aman yarabbi... Gözle görülür şekilde atiklik + birde 15 16 KM fark etti 100 KM'de.
Ama mesela, benzinde halen Shelldeyim, daha iyisini görmedim...