Monroe vs sachs

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
2000 - 2004 bandı her opel takozu kolayca bozabilir. Takoz çok mühim bir mesele zamanında çok çektim. Takozları mutlaka üzerinde GM mühürü olan orjinal parça satan yerlerden temin edin ve amortisör ile değiştirin. Monroe ile Sachs arasında çok bir kalite farkı yok ancak Monroe Sachs'a göre daha ayarlı diye biliyorum. Önlerde GM arkalarda Monroe kullanıyorum ben şu an Vectra C'nin kronik sorunu olan çukurlarda çok ses çıkarması haricinde toprak köy yollarında çok iyi esneyebiliyor. Öncelik GM yoksa Monroe yoksa Sachs
Benim 2010 model eskilerde kronik herhalde lemforder takozu da onerenler çok sen ne sıkıntı yaşadın takozla ilgili

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Benim 2010 model eskilerde kronik herhalde lemforder takozu da onerenler çok sen ne sıkıntı yaşadın takozla ilgili
Benim yaşadığım sorun parça, parçacı ve usta ile alakalı. Aracımı yeni aldığımda bakıma soktum komple alt bakım değişecekti. Direksiyonu çevirdiğimde takozdan direksiyona vibrasyon ve ses geliyordu. Ustam elimden tuttu şimdi sana sahte parça verirler sen en iyisi benle gel dedi yetkili satıcı diye bir dükkana girdik parçayı aldık GM diye tanesine 80 verdim o zaman. Velhasıl tuttu parçaları taktı. Ardından aracımı denedim aynı ses tekrar gelmeye devam etti. Ustaya sorduğumda o parça oraya alışacak bir hafta bin dedi. Kapadım telefonu ustamı değiştirmek için sanayi yolunu tuttum (herif herkesi kendi gibi cahil zannediyor GM'nin arabasına GM'nin parçasını takacağım da alışmak için zaman isteyecek. ) orada ilk defa usta mağduru oldum ama sadakam olsun kavgaya gerek yok deyip yanıma da otomotiv mühendisi arkadaşımı aldım onun ustasına gittik. Usta teste çıktı bu arabanın amortisör kule takozları değişecek dedi.

Ya dedim usta yeni değiştim iyi bak falan derken usta aracın amortisörlerini çıkardı bir güzel sistemi kontrol etti. Takozları çıkarıp verdi elime. Bir baktım pestilleri çıkmış. Bana orjinal diye verdiği parçanın üzerinde herhangi bir marka olmadığı gibi CE sertifikası gibi hiç bir sertifika da yok. Sonra bana bir dükkan tarif etti gittim gerçek parçaları aldım daha parçayı elime alınca bana satılan eski malın sahte olduğunu anladım taktık teste çıktım geldim ustaya teşekkür ettim problem tamamen geçti araba bir nebze rahatlamıştı.

Ustam arabamı direksiyon dönerken dinledi ama ikna olmadı direksiyona geçti bu arabada başka bir iş var deyip kaputa döndü tekrar. Direksiyon pompa kapağını açınca şoka uğradı 1 gram yağ kalmamış pompayı yakacakmışız. Eski ustama acayip sinirlendim sonra hidroliğini döktük direksiyon pompasına devreye aldık derken araba altımda model yükseltti sanki. Sonra o ustamdan hiç şaşmadım ne sahte parçaya ne ucuz işçiliğe maruz kaldım sürekli de keyfe bakıma götürürüm. Uzun oldu ama takozdan o yönden çektim. Bu anlattıklarımın yaşanması 2 hafta sürdü zira eski ustam benim ilk defa araba sahibi oluşumdan faydalanıp sürekli oyaladı. Şeytan görsün yüzünü :D

• Beğen
Tepkiler: Readerps

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Onde GM arkada Monroe kullanmışsın hissettiğin fark varmı ikisi arasında

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Ses olarak çalışma sesleri nasıl
GM çok güzel pısstlıyor sesi için giriyorum bazen toprak bozuk satıhlara gıcırtı göcürtü yok. Ki bu amortisör eski olmasına rağmen böyle

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
GM çok güzel pısstlıyor sesi için giriyorum bazen toprak bozuk satıhlara gıcırtı göcürtü yok. Ki bu amortisör eski olmasına rağmen böyle
Arkalar da aynı sessizmi sesten kastım kabın içine vurma.sesi geliyormu birde gazlı mı oluyor bunların amortisörler

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Arkalar da aynı sessizmi sesten kastım kabın içine vurma.sesi geliyormu birde gazlı mı oluyor bunların amortisörler
Benim aracım arka ön gazlı. Ayrıca ses duymadım çok ses dinlerim farkederdim vursa

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Benim aracım arka ön gazlı. Ayrıca ses duymadım çok ses dinlerim farkederdim vursa
H kasaların hepsi gazlı mı oluyor usta yağlı dedi kasislerde tıs tıs yapıyor geçerken