Motor Arıza Işığı

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Motor Arıza Işığı

yol bilgisayarı ekranında herhangi bir uyarı yok. sadece devir kadranı üzerindeki sarı renkli motor işareti araç çalıştıktan sonra sönmesi gerekirken sönmüyor. arıza kodlarına astra H da fren ve gaz pedalına aynı anda basarken kontağı açarak bakabiliyordum. astra j de aynı özellik yok galiba. ya da ben bulamadım. araç 7000 km.de.

kurtlukaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hocam bende aracımı 2. el olarak aldım , daha 1 ay olmadı arıza ışığı yandı p1101 debimetre hatasıymış , servise gittim servisteki çalışan önceleri manifoldu değiştirdiklerini söylediler ancak sonrasındaysa gaz kelebeği temizliği ve yazılımla sorunun hal olduğunu söylediler , bu uygulamayı yapıpta kendilerine daha şikayet için gelmemişler , 30 km test ettik şükür allaha herhangi bir sıkıntı yok inşallahda olmaz

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Emme manifoldu olabilir.

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu sabah aracı çalıştırdım ve arıza ışığı söndü. amasyadan ankaraya geldim ve opise gittim. arkadaş baktı bilgisayarla. ayar filan yaptı. yakıt pis büyük ihtimal dedi. ankaradan çıkarken pek de bakımlı olmayan bir istasyondan 2.08'e lpg aldım. günahlarını almak istemem tabi ama neyse. asıl sıkıntı dönerken kırıkkale yolunda ileri sağdan bir köpeğin yola geldiğini gördüm. hızım 130 civarıydı.  baktım yolun tam ortasında kesişeceğiz hayvanla. 60'a kadar düşürdüm hızı. hayvan dönüş istikametindeki şeride geçti. ben tam geçerken muhtemelen çorum istikametine giden araçlardan korkup aniden tekrar şeridime girdi. frene asıldım ama çarptım. ön cam köpek pisliği (bildiğiniz köpek kakası) oldu. :) sağa çektim. çamurluklara giren tampon kanatları papatya gibi açılmıştı. ön panjur kromu radyatöre kadar girmiş ve tamponda üç tane kırık vardı. sağ ve sol tampon kanatlarını elimle itince sadece yerlerinden çıktığını gördüm.ama ön panjur kırık. masraf çıktı :) köpek 3-4 metre ileri uçtu ve kalkıp gitti. inşallah bir şeyi yoktur.

autokinge gösterdim aracı. her kırık için bir onarım hakkı harcanmak üzere kaskodan hasarsızlığı bozmadan tamir edilecek. ön panjuru 577 tl imiş. onu araştırcam hafta sonu. sol far yıkama robotu çalışıyor ama anormallik var. yuvasına girerken kasılıyor. ucuz atlattık Allahtan. 130'la çarpsaydım olayın boyutu değişebilirdi.

demem o ki. köpeklere karşı çok dikkatli olun. bu hayvanları tam geçmeden tehlike geçti denilemiyormuş.

İmla hatalarım için kusura bakmayın.

tff2525

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun .cana değil mala gelsin gerisi hikaye

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et