Motor arıza lambası yanıkken devir kesiciye girmek

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Vectra B 2.0 CDX otomatik kullanıyorum, şanzıman bir süre önce revizyon gördü, arabayı aldıktan 50 km kadar sonra sarı renkli motor arıza ışığı yandı ama şuan gidişinde bir problem yok.
Az önce blraz sıkıştırdım, sport modda kickdown yapınca 4500 devir civarında kesiciye girdi. Kickdown olmayacak kadar bastım yine kesiciye girdi. Ondan sonra sportu kapatıp normal devam ettim. Bu arıza ışığının yanmasından dolayı koruma için mi erken kesiciye girdi acaba yoksa şanzımanla ilgili bir durummu vardır?

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com

Yetkili servisin kazığıyla sıfır kullanılmamış devir sensörü elimizde patlamıştı. bizde şanzımancıya verdik onu gerekirse takarsınız demiştik onlarda taktık dedi. şimdi sensörmü arızalıdır yoksa bağlantıda mı sorun vardır? Senin başına geldiği için mi devir sensörü dedin abi yoksa tahmin mi?

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çağrı devir sensörünün ucu ecotec yazılı kapağın kenarından içeri giriyor ya.sök kapağı o fişide sök içine bak büyük ihtimalle oksitlenmiştir.toplu iğne ile temizle düzelir ;) 3 kez geldi başıma :D pata pata pat paaaaaavvvvv gidiyordum :kop:

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
şanzımancıdan şüphelendim ben abi kesin eksik bişey yapmıştır:D daha servisten çıkmadan low beam vision uyarısı aldım, soketleri düzgün takmamışlar, serçal'da düzelttirdim.
şaka bir yana, ben ellemeyimde airbag lambaları için servise gidecektim zaten, onlara baktırıyım bi. teşekkür ederim:)

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
güncel;
az önce arabayı çalıştırdım arıza lambası yanmadı. erken kesiciye girmesinin sebebi bu lambamıymış diye bakmak için yine sıkıştırdım, kickdown ile 6500 devirde bir sıkıntı olmadan vites değiştirdi. demekki erken kesiciye girmesini bu lamba sağlıyor peki bu lamba neden yandı :D şimdi onu bulmak lazım.

dediğim lamba bu, tech2'de neden yandığı çıkar mı?
file.php

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lamba yanarken bilgisayara bağlanırsa çıkar. ama dediğim gibi devir sensörü ;)

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet devir sensöründe sorun var. değiştirmezsen bir süre sonra sürekli arıza lambası yakmaya başlayıp 4000 devirden yukarı çıkamazsın :D

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza kodunu aracın ecusu lamba sönse bile kaydetmiştir bilgisayara bağlatınca kesin sonuç çıkar , arızan ise krank veya ekzantrik sensörünü işaret ediyor