Motor Farklı Mı?

emre_unal

Yönetici
Moderatör
34-İstanbul
www.markport.net
Herkese selam,
Yakın zamanda yaşamış olduğum Opcom problemini çözerek araca bağlanmayı başardım. Ancak motor bölümünde dikkatimi çeken birşey oldu.

Ruhsatta motor Z13DTH yazmasına rağmen Opcom cihazıyla bağlanıp tanımlama yaptırdığımda Ecu'dan motoru Y13DTH olarak okuyor.

Bu durum normal mi? Ruhsatta yanlış yazılmış olma ihtimali var mı ? Yoksa motor yenilenmiş olabilir mi? Şayet böyle ise Z13DTH ve Y13DTH arasında ne gibi bir farklılık mevcut ?

tezcankozan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Herkese selam,
Yakın zamanda yaşamış olduğum Opcom problemini çözerek araca bağlanmayı başardım. Ancak motor bölümünde dikkatimi çeken birşey oldu.

Ruhsatta motor Z13DTH yazmasına rağmen Opcom cihazıyla bağlanıp tanımlama yaptırdığımda Ecu'dan motoru Y13DTH olarak okuyor.

Bu durum normal mi? Ruhsatta yanlış yazılmış olma ihtimali var mı ? Yoksa motor yenilenmiş olabilir mi? Şayet böyle ise Z13DTH ve Y13DTH arasında ne gibi bir farklılık mevcut ?
slm benim opcom ekranındada motor y13dth olarak gözuktu. ruhsatta z13dth yazıyor. siz bu konu le alakalı bir bilgiye ulaşabildinizmi

emre_unal

Yönetici
Moderatör
34-İstanbul
www.markport.net
slm benim opcom ekranındada motor y13dth olarak gözuktu. ruhsatta z13dth yazıyor. siz bu konu le alakalı bir bilgiye ulaşabildinizmi
evet hocam, yurt dışında bizim araçlar Wauxhall mark olarak, motorlar da z yerine y olarak geçiyormuş. Yani Y13DTH'de Z13DTH'de aynı kodları içieriyor. Her ikisinden de bağlanabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Cemil

tezcankozan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
tesekkur ederim . sağ ol.

• Beğen
Tepkiler: emre_unal