Motor Kulağı ve Travers Değişimi Sonrası İnanılmaz Titreşim

ecelci22

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aracımda ufak tümseklerden geçişlerde tak tak diye ses gelmesi ile sanayiye gittim.

Usta kontrol ettiğinde Viraj demirinin oturduğu yerde kauçuk bir malzeme yerinden çıkmıştı viraj demiri olduğu yerde sallanıyordu.

Bu parçayı değiştirdik ve bu konudaki sorun kapanmış oldu.

Araç liftte iken altında gezerken Travers'in önden darbe aldığını gördüm hazır sanayiye gelmişken çıkmacıdan bunu da alayım değiştirteyim dedim.

Uzun zamandır motor kulaklarını da değiştirmek aklımda vardı hazır buradayken Travers ve 4 adet motor kulağını değiştirmeye karar verdim.

Benim araçtan çıkan motor kulakları tamamen bitmiş bükülmüş bir halde idi.

Ustam DK marka sanırım üzerinde Doğuş Otomativ yazıyordu ürünün motor kulağı sipariş verdi.

Sorun burada başlıyor bütün parçalar yerine takıldı fakat aracın direksiyonunda tavanında inanılmaz bir titreme meydana geldi.

Hele araç soğukken çalıştığında benimde organlarım titriyor desem abartmış olmam.

Sormak istediğim soru şu...

Bu takılan motor kulakları inanılmaz kötü ve titreşimi hiç emmiyor mu ? Yoksa Ustam bağlantı noktalarında bir hata mı yaptı ? Örneğin kulaklardan bir tanesine uzun civata taktı bu uzun civata aracın şasisine mi değiyor ? Şimdi den yardımlarınız için çok teşekkür ederim.