Motor temizliği

karacakayali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benimde nacizane fikrim önce wd40 yapın sonra kuru bi bezle silin.tozu yağı çamur gibi çıkarıyor.silincede parlaklığı ve temizliği kalıyor.silmeden dolayı öle toz falanda toplamaz.

bRk26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
WD-40 Spreyler var onlar gerçekten çok güzel ama biraz pahalı oluyor.Onu motora sıkıyorsunuz ondan sonra basınçlı hava ile su tutuyorsunuz sonra basınçlı hava tabancası yada basınçlı hava ile suyu atıyorsunuz pırıl pırıl oluyor ben bunu kullanıyorum :D

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buda hiçbir ürüne para vermeden maliyetsiz bir yöntem, sadece wd-40 gerekli yıkamacılarda kullanılan araç yıkama köpüğünü motora sıkıp 2-3 sn tazyikli su sıkıp wd-40 sıkıldığında motor tertemiz oluyor. wd 40 sıktıktan sonra bezle mümkün olduğu kadar uğraşıp fazlasını almak gerekiyor fazlası araca toz yapışmasına neden olıyor..

not: aracın motoruna su sıkmak dökmek sağlıklı değildir mecbur kalmadıkça motoru hiç yıkatmamanızı tavsiye ederim , muhtemel sorunlara yol açabilir...aracı satmayı düşündüğünüzde görüntü açısından yıkatabilirisniz

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güncel 2 konu

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değil can balata spreyi daha uçucu birşey karbon temizleme özlliği var balatalara boğaz kelebeğine fln sıkıyorlar... wd-40 yağlı bir sprey pas sökme ve yağlama işlerinde kullanılıyor

savassutcu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yikamaci ustaya verin 15 tlpiril piril yapsin.kutup başlarini korumaya aldiktan sonra bir ilac sikti bizim araca 5 dakka sonra tazikli su ile yikadi fabrika çikişi gibi oldu şiddetle tavsiye ediyirum bilginize......

Morenmula

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değil can balata spreyi daha uçucu birşey karbon temizleme özlliği var balatalara boğaz kelebeğine fln sıkıyorlar... wd-40 yağlı bir sprey pas sökme ve yağlama işlerinde kullanılıyor
Evet WD-40 genellikle yağlama işlemlerinde kullanılıyor...
Ben Tereson silikon sprey kullanıyorum :) sonuç imzamda var :D:D
Tereson Silikon Spreyi aklıma yattı :) Bir dahakine bunu kullanacam...:D