Motor yağı sorunu!!!

oguzHan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oncelıkle herkese merhaba beım gosterge panelınde motor yagı sevıyesı dusuk dıo ve ben dun motor yagı koydum bu gosterge hala dewam edıo ve araba eskısını gore hantallastı ve araba gıtmıo bunun nedenı nedır bana yardımcı olurmusunuz?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Motor yağı sorunu!!!

yağda bir sorun olmadığını düşünüyorsanız o değeri sıfırlayabilirsiniz kendini güncelleyen bir değer değil çünkü yeni yağ koyunca her zaman sıfırlayabilirsiniz

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

oguzHan link' Alıntı:
oncelıkle herkese merhaba beım gosterge panelınde motor yagı sevıyesı dusuk dıo ve ben dun motor yagı koydum bu gosterge hala dewam edıo ve araba eskısını gore hantallastı ve araba gıtmıo bunun nedenı nedır bana yardımcı olurmusunuz?

Araç kaç km de, yağ çubuğunda yağın durumu nasıl, hangi yağdan ilave yaptınız? .....

oguzHan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sıfırladıktan sonra koydurduk yagı ve yıne aynı sorunu yaşıyorum.
araba 10 bın km de ve benzınlı mobıl1 5/40 yag koydurttum

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn oğuzhan

Normalde biliyorsunuz fabrikanın koyduğu yağ 5-30 gm dexos2  şimdi siz 5-40 dexos2 olmayan bir yağ ile tamamlama yani karıştırma yapmışsınız. Bu farklı özelliklerdeki yağların karıştırılmasını geçin aralarında geçiş yapılmasını bile hiç tasvip etmez ve mutlaka sakındırır konunun gerçek uzmanları. Bence en kısa zamanda dexos2 olan (4 litre GM dexos2 yağ 55 lira, yağ filtresi 15 lira) 5-30 bir yağ ile filtre de dahil olmak üzere yağınızı mutlaka değiştirin. Eğer sıkıntı çıkarırsa bunun toleresi muazzam rakamlara ve yorgunluğa patlayabilir.

oguzHan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Sn oğuzhan

Normalde biliyorsunuz fabrikanın koyduğu yağ 5-30 gm dexos2  şimdi siz 5-40 dexos2 olmayan bir yağ ile tamamlama yani karıştırma yapmışsınız. Bu farklı özelliklerdeki yağların karıştırılmasını geçin aralarında geçiş yapılmasını bile hiç tasvip etmez ve mutlaka sakındırır konunun gerçek uzmanları. Bence en kısa zamanda dexos2 olan (4 litre GM dexos2 yağ 55 lira, yağ filtresi 15 lira) 5-30 bir yağ ile filtre de dahil olmak üzere yağınızı mutlaka değiştirin. Eğer sıkıntı çıkarırsa bunun toleresi muazzam rakamlara ve yorgunluğa patlayabilir.
sn eketen cok tesekkur ederım aydınlattıgınız ıcın hemen servıse gıdıorum...

O

opelciii

Bilgi Girilmemiş

bende uyarı vermedi menüde gezinirken yağ seviyesini kulanılabilirlik oranını %40 gösteriyordu servisi arayıp sordum km sordu menüden sıfırlayın sorun olmaz dedi bende sıfırladım aracım şuan 6.000km de dizel.