Motor yaptırmak istiyoruz ancak ...

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun süredir kullandığımız vectramizi bazı sebeblerden dolayı satmaktan vazgeçtik motor yaptırmak istiyoruz ve komple boya. Motor konusunda konyada orjinal vectra b yarım motor fiyatı 3500 lira ,motor yaptirasiya kadar sıfır faturalı yarim motor alıp bir de çıkma silindir kapak bulsak daha mantıklı olmaz mi bize ne kadara patlar fikirleriniz nedir ?

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4e29cdad3c0716f91b82c68d2b379f77.jpg

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fikri olan yok sanırım

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence motorun altının sıfırını almaktansa kapağın sıfırı daha iyi olur. sıfır orjinal olmalı yalnız çin malı falan değil. alt taraf için piston gömlek yatak değişimi 3500 liranın altında olucaktır.
motor yapılınca arıza lambası yanmamalı. orjinal sensörler kullanılmalı (direk yetkili servisten alınıp... piyasada üzerine gm yazılı eksantrik ,krank sensörleri görmüştüm satılırken bizzat parçacıda)su hortumlarında kaçak olmamalı (buhar bile çıkmayacak şekilde 1 bar basınçla test edilmesi gerekiyor).vakum kaçağı olmamalı...
işinin ehli insanlar tarafından tork değerlerine ve sıkma sıralarına uyularak motor toplanmalı...bunlar şimdilik aklıma gelenler. bunlara dikkat edilmesse sanayiye git gel çok yapılır.

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence motorun altının sıfırını almaktansa kapağın sıfırı daha iyi olur. sıfır orjinal olmalı yalnız çin malı falan değil. alt taraf için piston gömlek yatak değişimi 3500 liranın altında olucaktır.
motor yapılınca arıza lambası yanmamalı. orjinal sensörler kullanılmalı (direk yetkili servisten alınıp... piyasada üzerine gm yazılı eksantrik ,krank sensörleri görmüştüm satılırken bizzat parçacıda)su hortumlarında kaçak olmamalı (buhar bile çıkmayacak şekilde 1 bar basınçla test edilmesi gerekiyor).vakum kaçağı olmamalı...
işinin ehli insanlar tarafından tork değerlerine ve sıkma sıralarına uyularak motor toplanmalı...bunlar şimdilik aklıma gelenler. bunlara dikkat edilmesse sanayiye git gel çok yapılır.
Haklisiniz üst tarafın sıfırı hiç görmedim ancak. Bir de rektefede en ufak hata tekrar soruna yol açmaz mı?

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sandık motorda sorun açabilir ona bakılırsa
Sıfır araba da açabilir ihtimalleri dusunrsek her şey olabilir tabi ama ben en mantiklisini araştırmak yapmak istiyorum

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıfır araba da açabilir ihtimalleri dusunrsek her şey olabilir tabi ama ben en mantiklisini araştırmak yapmak istiyorum

o zaman şöyle bir şey sorayım bu yarım motorun üretim tarihi nedir ona bakın... eskiyse karıncalanma yapmış olabilir... değil yeni üretimse alın aklınızda soru işareti kalmasın

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman şöyle bir şey sorayım bu yarım motorun üretim tarihi nedir ona bakın... eskiyse karıncalanma yapmış olabilir... değil yeni üretimse alın aklınızda soru işareti kalmasın
Anladım sorayım bir de orjinalliği nerden anlarım nelere dikkat etmem gerek adam faturası vs var dedi . Birde silindir taşının sıfırını bulabilir miyim?

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çıkma motor düşünmedi niz mi ?
X20XE çıkma motor güven oto da bir sürü..
Bildiğim kadarı ile de 6 ay garanti veriyorlar..
6 ay içinde sorun olursa değiştiriyorlar..