Motorda avans vuruntusu nasıl çözülür

Yell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar, arabayı ilk çalıştırdığım zaman motorda bir vuruntu oluyor ve bu avans vuruntusu gibi. Araç malum lpgli. Lpg ve benzini sürekli Shellden ve aynı istasyondan alıyorum. Yaklaşık üç hafta önce yarım depo benzin almıştım ve depoda duruyordu.
İlginç olan; avans vuruntusunu duyduğun anda hemen lpg yi iptal ettim ve yaklaşık 100 km benzinle kullandım bu arada benzin deposuna 20 TL lik bir benzin daha aldım ki benzin tazelensin istedim. Avans vuruntusunu hemen kesti. Shell benzinleri motorlarda avans vuruntusunu kendiliğinden kesiyor diye bişey duymuştum ve aklımda kalmıştı.
Fakat bugün artık düzelmiştir diye düşündüm ve tekrar lpg ye geçtim ama lpg ile biraz yol yaptıktan sonra arabayı çalıştırınca vuruntu tekrar başladı.
1- Avans vuruntusunu başka türlü nasıl çözebilirm.
2 - Shellden aldığım benzin depoda bayatlıyor ve kötü benzin olarak motora zarar veriyor ve avans bu sebeptenmi oluyordur?
3 - Ben sürekli avans vuruntusunda benzine almak zorunda kalacakmıyım ?
4 - Yaklaşık 150-200 km benzinde kullandıktan sonra lpg ye geçince kalibrasyon ayarı yaptırmak zorundamıyım.?
Lütfen yardımcı olur ve yol gösterirseniz sevinirim. Teşekkür ederim

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Depodaki benzinin bozulmasından değilde

LPG den dolayı avans vuruyor olmalı benzini yenilediğin anlar ise bence sadece tesadüf olmalı diğer taraftan LPG motorun hararetli çalışmasına neden olur ve eğer sisteme emme tarafından hava kaçağı varsa direk avans sesi yapmaya başlar ayrıca süpaplarında kaçırma varsa yine avans sesi gibi ses çıkmaya başlar

önce kompresyonları ölçtürmen lazım kompresyonlarda sorun yoksa emme tarafından hava alıp almadığına bakman lazım hepsi tamamsa LPG yi kontrol ettirmen lazım

Yell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Depodaki benzinin bozulmasından değilde

LPG den dolayı avans vuruyor olmalı benzini yenilediğin anlar ise bence sadece tesadüf olmalı diğer taraftan LPG motorun hararetli çalışmasına neden olur ve eğer sisteme emme tarafından hava kaçağı varsa direk avans sesi yapmaya başlar ayrıca süpaplarında kaçırma varsa yine avans sesi gibi ses çıkmaya başlar

önce kompresyonları ölçtürmen lazım kompresyonlarda sorun yoksa emme tarafından hava alıp almadığına bakman lazım hepsi tamamsa LPG yi kontrol ettirmen lazım
ben LPG servisine gittiğim zaman oradaki vatandaşa öyle bir tez sunmalıyım ki o vatandaş daha ben söze başlar başlamaz ''LPG den değil kardeşim'' demesin...

Yell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca birkaç gündür benzindede avans vuruntusu yapmaya başladı.. ama bu ilk marşa bastığım zaman yani motor çalıştığı anda oluyor..belki daha sonrada devam ediyordur ben farketmiyorum