Mtec H7 4300k-6000k xenon

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş bu konuda bende çok muzdaribim gerçekten merceksiz xenon far acayip gözümü alıyo benim artı sislerde de varsa emin ol kardeşim yol çizgilerinden takip ediyorum yolumu o araba geçene kadar ama mercek tak tadından yenmez hem görüntü mercekli daha yakışlıklı duruyo :rakir:. sırf arabamın farını merceğinden dolayı değiştirmiyorum.

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amacım güzel görüntü değil. beyaz ampül de kullandım hiç verim alamadım. daha iyi aydınlatsın diye xenon tercih ettim. karşıdaki insanın gözünü almaması için aşağı bakmasını sağlasak ampulun bi nebze olsa sorunu çözmüş olamaz mıyız?

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Osram Night Breaker i deneyebilirsin. Xenon a gore daha uygun aydinlatma performansi da gayet iyi.

Tapatalk Pro

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amacım güzel görüntü değil. beyaz ampül de kullandım hiç verim alamadım. daha iyi aydınlatsın diye xenon tercih ettim. karşıdaki insanın gözünü almaması için aşağı bakmasını sağlasak ampulun bi nebze olsa sorunu çözmüş olamaz mıyız?
xenon ampüller yapısı gereği yüksek parlaklıkta ışık üretir. bunu sadece mercekle toplayıp bir yere yönlendirirsen verim alabilirsin. aşağı da indirsen o parlak ışığı odaklayamadığın için xenon verimini alamazsın ve karşı tarafın gözünü almasını engelleyemezsin.

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hafta sonu taktirip deneyecegim siparisini verdim

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben isze xenon maceramı anlatayım.

Astra H aracıma (merceksiz far) 8K xenon takmıştım. AA ortalık ne güzel aydınlandı dedim, üstelik buz mavisi görüntüsü ile çok karizma idi. Ama gerçekten de yağmur, sis, kar vb havalarda görüş azalıyordu. Özellikle yağmurda sanki asfalt ışığı emip yok ediyor gibiydi. Kendi kendimi yahu eski halojenlerim de böyleydi diye kandırdım.

Sonra Hyundai Fx Coupe aracımda orjinal mercekli far vardı ama xenon yoktu. Denemek için gidip 6K xenon aldım ve dedim ki olay buymuş arkadaş, şimdi önümü gerçekten görüyorum.

Coupe yi satıp Astra GTC turbo ile Opel e dönüş yaptım. Aracın orjinalinde xenon paket olduğundan mercekli far 4300k ampüller vardı. Dağı taşı aydınlatmıyordu, ama çok iyi bir görüş sağlıyordu. Eskiden yaşadığım yağışta görememe vs gibi sorunlar hiç yaşamadım. O zaman anladım ki millet mercek ve 4300k diye boşuna yırtınmıyor.

Aracınız astra G ve halojen farlarınız sanırım H4. H4 olmasa bile uzun ve kısa farınız aynı ampülden sağlanıyor, yani uzun için ayrı kısa için ayrı yer yok. Maalesef bu tip xenonlar hem sizin görüş alanınız hem de karşıdan gelen için en olumsuz durumu yaratan xenon tipidir.

O yüzden bence aracınız kaliteli bir mercekli far ile (sonra junyan vs nin angel farlarından bahsetmiyorum) 4300k lik bir kit alın.

yasin90

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer birgün olurda trafikte karsılasırız sizin bu merceksiz xenonlarınız gözümü alırsa hakkımı helal etmem bilesiniz

fleet14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra G de H7 kisa fardir. Yani uzun ve kisa icin ayri ayri yer vardir. Bence Mtece filan gerek yok. 70-80TLe 6000K H7 kit alip, herhangibir bir elektrikciye 20-30 TL verirseniz takar. Ince balastli olursa montaji gizlemek daha kolay.

6000K-8000K farlarin bir faydasi, Istanbul trafiginde onununzde olanlarin dikkatini cekiyor. Gunduz bile yakmanin faydasi var. 6000K gunduz bile mavimtrak isik veriyor.

4300K kit (veya ampul) konusuna katiliyorum, insan gozu daha hassas. Her sey lumen degil.

Ben isze xenon maceramı anlatayım.

Aracınız astra G ve halojen farlarınız sanırım H4. H4 olmasa bile uzun ve kısa farınız aynı ampülden sağlanıyor, yani uzun için ayrı kısa için ayrı yer yok. Maalesef bu tip xenonlar hem sizin görüş alanınız hem de karşıdan gelen için en olumsuz durumu yaratan xenon tipidir.

O yüzden bence aracınız kaliteli bir mercekli far ile (sonra junyan vs nin angel farlarından bahsetmiyorum) 4300k lik bir kit alın.

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yasin karşılaşmayız merak etme. ne karşıymışsınız şu xenon a yaa.
uzun kısa ayrı ampül yerleri var

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu yine modifiyeciler - anti modifiyeciler kapışmasına dönmüş

Yahu arkadaş zevk bizim renk bizim tamam kimse kimseyi rahatsız etmek zorunda değil ancak şöyle birşey var sırf insanlar rahatsız olacak diye biz kendi araçlarımızın zevklerinden vazmı geçelim yani ?

İnsanlar rahatsız olur bebekler uyanır aman ha egzos , hava filtresi taktırma hayır arkadaşım taktırırım şuan aracımda simota marka açık filtre var (sesini duymak isteyenler imzamdaki yazıya tıklayıp aracımın tanıtım konusundan çekmiş olduğum videoyu izleyip duyabilir) egzos stock orjinal olmasına rağmen egzos gibi ses çıkartıyor filtre ve ben bundan gayet haz alıyorum ha ama ben bunu başkaları rahatsız olsun diye değil aracım kendi gözüme güzel gözüksün diye yaptım

Keza yine xenon olayına gelirsek sislerimde 6000K XENON var daha geçen sis farlarından 77 TL ceza yedim trafik polisinden aniden karşıma çıktı durdurdu ve dayadı cezayı ne yapayım yani şimdi tutup sislerimimi sökeyim ceza yedim diye ? Zevklerim için o cezaya katlanırım ben o benim sorunum sizin değil

Yapmayın arkadaşlar iki üç tane şahin doğandan gözünüz köreldi diye tutupta buradaki arkadaşlarımıza çamur atmayın sizden rica ediyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...