muayene yeni yapılmış lpg taktırmalı mıyım?

parlayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 99 model 46 binde (orjinal km) opel astra 1.6 16v gl araba aldım. İlk sahibi olan arabanın sahibi çok temiz kullanımış. Araba yeni muayene yaptırılmış durumda. Araba benzinli uzun süre kullanacağım için lpg taktırmayı düşünüyorum. LPG taktırdığım zaman tekrar muayene ve sızdırmazlık yaptırmam gerekiyor. Bu da sanırım 350-400tl kadar tutuyor. acaba 2011 kadar bekleyip muayene zamanından önce mi lpg taktırayım. Arabaya sene de 10000km den fazla binen birisi değilim. lpg bu parayı 2 yılda amorti eder mi?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg taktır ustanla anlas projeyi bir dahaki muayene yaklastığı zaman cizdir. o zaman takılmıs gibi göster lpg kitini. bir süre kaçak bin yani :D

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
350-400 masrafın olmaz sanırım. ben 2. ayda taktırdım. sızdırmazlık raporu 25 muayene 110 civarı birde emniyete 70 vermiştim sanırım. yılda 10000 km yaparsan bence mutlaka taktır. ben atiker taktırdım hiç bir sorunum yok memnunum.

ziver1969

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesici ve tesisatın üzerinde tarih yazar arkadaşlar....daha sonra proje işi olmuyor yani :))

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben arabayı aldığımda lpg si işletilmemişti yaklaşı k 8 ay önce takılmıştı ve muayeneside satışı yapmadan 1 hafta önce bitmiş muayeneyle beraber sızdırmazlık yapıldı ve satış sırasında ruhsata işlendi.

kardeşim aracını muayenesini yaptırdıkdan yaklaşık 4-5 ay sonra tüp taktırdı muayeneye kıyamadığından 1 yıldan fazla ruhsata işletmeden kullandı. yakalanmadı sorun olmadı.

karar sizin riski alacak sizsiniz. nekadarda bişey olmaz taktırın temennisinde bulunsakta risk sizin.

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kasko olmayacak araçta arkadaslar yoksa allah göstermesin kaza dlunca parayı ödemez kasko

parlayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50 kilometresi şehir içi, 50 kilometresi şehir dışı olmak üzere ne kadar yaktığını test ettim. 100 kilometreye 22 tl (7,3litre) yaktı. Bu durumda muayene ve gaz sızdırmazlığı amorti etmez gibi geliyor gaz taktırmam.