Muayenemiz tamamdır

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar,

Geçtiğimiz hafta bugün için saat 08:30'a muayene için Tüvtürk Hadımköy Şubesi'nden randevu almıştım. Bugün saat 08:15 gibi oraya gittim. Girişte makul sayılabilecek bir kalabalık vardı. İçeri alımın başlamasıyla beraber egzoz emisyonu ölçümü yaptıracak olanlarla yaptırmayacak olanlar ayrı alanlara araçlarını park ederek sıra almak üzere işlem yapılan yere gidildi.

Sıramatikten aldığınız sıra ile ruhsatınızın 2 sayfası ve kimliğinizi ibraz ederek işlemlerinizi başlatıyorsunuz. Ben egzoz ölçümünü de orada yaptıracağım için toplam 206 TL ödedim (165,20 TL muayene + 35 TL Emisyon Pulu + 6 TL Emisyon Ruhsatı). Ödeme işlemini müteakip egzoz ölçüm sırasına girerek bu ölçümü yaptırıyorsunuz. Tabii siz ölçümü yaptırana kadar size ilk girişte verilen sıra çoktan gelmiş oluyor; ama telaşa gerek yok. Zira egzoz ölçüm evrakını alarak muayene sırasındaki araçların yanına gidiyorsunuz ve oradaki görevliye durumunuzu anlattığınızda hemen yardımcı oluyor.

Araç içeri muayeneye girdikten sonra yaklaşık 15 dk içinde çıkıyor ve evrakınızı teslim alıp işlemi tamamlamış oluyorsunuz.

Aracı muayeneye sokarken, tüm emniyet kemerlerini tokalarına takıyoruz ve bagajdaki yangın tüpü ile beraber altındaki çantamızı ön yolcu koltuğa koyuyoruz.

Benim muayene sonucuma gelirsek;

- Bir klasik olarak far ve sislerin ayarları
- Yangın tüpünün kontrol süresinin geçmesi

şeklinde hafif kusurlarla birlikte bu işi de tamamlamış olduk. Darısı yaptırmayanların başına.

Herkese hayırlı Cumalar dilerim.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Muayenemiz tamamdır

Teşekkürler ve Hayırlı cumalar

Peki bizim araçların yangın tüpü ve ilkyardım çantası sorunsuz muayneden geçiyormu ? Bir ara 2 kg den az yangın tüpü kabul etmiyolar diye duymuştum

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe J link' Alıntı:
Teşekkürler ve Hayırlı cumalar

Peki bizim araçların yangın tüpü ve ilkyardım çantası sorunsuz muayneden geçiyormu ? Bir ara 2 kg den az yangın tüpü kabul etmiyolar diye duymuştum

Teşekkür ederim kardeşim. Yangın tüpü ve ilk yardım çantası sorunsuz geçiyor, için rahat olsun. Sadece yangın tüpünün dolum/kontrol süresi önemli, ben oradan hafif bir kusur yedim işte :)

Bu arada arabaya doğru düzgün bakmıyorlar zaten, her istasyonda farklı rapor çıkardı eminim :)

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Far yönü düzgün araç çıkmaz asla muayneden zaten :) Sıfır aracı götürsek onada kusur bulur adamlar Bizim araçların far yönü düzgün değilse Tofaşların neresi düzgün anlamış değilim yola odaklayarak ışık bile vermeyen bir far var onlarda  :)

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

haftaya perşembe de benim var hadi hayırlısı :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cumartesi gunune hadimkoydende ben randevu aldim burak.
Yakinsan gel aqua dolpin deyim. 

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Cumartesi gunune hadimkoydende ben randevu aldim burak.
Yakinsan gel aqua dolpin deyim. 

Abi sabahtan gidip 10:45 gibi kulelere geldim, tatile çıkmadan halletmem gereken işler vardı, dolayısıyla tam gün izin almadım. Başka bir zaman kayak orada :)

Hadımköy'den gözüm korkuyordu açıkçası, herkes Haraççı'ya git falan dedi; ama gayet makul bir zamanda hallettim. Bekleme olayı aşırı değildi bence. Seninki de inşallah sıkıntısız hallolur abim.

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

Haydi geçmiş olsun, 2 sene kafa rahat. İyi tatiller hayırlı yolculuklar....  :)

ac@d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burak kardeşim, öncelikle hayırlı olsun, yanlız anlayamadığım bir şey var, anladığım kadarıyla aracınız 2012 model 1.3 dizel, aynı araç bendede var yanlız benim ruhsatta ilk muayene geçerlilik süresi 2015 diye yazıyor, daha 1 senesi var, yeni araçlarda ilk muayene 3.yılda oluyor,sizinde aracınızın ilk muayenesine 1 senesi daha olması lazım.