Müjde !!!! Resimli...direksiyon Kutusu Tikirti Belasindan Kurtuldum..

sararmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Galiba herkez farklı arızadan söz ediyor ama benimkini söyleyeyim..Türkiye yollarında en sık sorun çıkaran parça tıkırtı burcu ve metalin cama değmesine benzer bir ses ve sorun direksiyon kutusundan kaynaklanıyor..Bunun için kutunun komple sökülmesi lazım ve burçları değiştiriyorlar..Kutuya ulaşmak çok zor en az 2-3 saat alıyor ve asıl ücreti zahmeti için alıyorlar..Belki tamirci arkadaşlar kızabilirler ama bu durum türkiyede tekel olmuş durumda..Dediğim gibi burçlar 5-10 ytl lik parçalar, rotu balansı, ayarı derlen aslında en fazla 75 ytl lik bir işlem aslında ama sanırım sorun binlerce arabada olunca böyle bir tarife belirlenmiş, kimse 150 den aşağı düşmüyor, üstte yazanlar gibi 300-370 ytl veren de var:(

O

opelserdar

Bilgi Girilmemiş
benide deli ediytor ve istanbul maltepede sonuç alamadım

sararmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamirci arkadaşlar alınmasın ama gerçekten malzme bedeli 10 ytl..İşçiliği, sök-takı, rotu balansı derken en fazla 75 ytl yi geçmemesi gereken bir işlem..Ama işte..............Neyse dediğim gibi 200-300 ytl söz birliği etmişler..Tamircileri çok severim, herkez ekmek parasına koşuyor ama bazen gerçekten soyguna dönüyor işler..

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamirci arkadaşlar alınmasın ama gerçekten malzme bedeli 10 ytl..İşçiliği, sök-takı, rotu balansı derken en fazla 75 ytl yi geçmemesi gereken bir işlem..Ama işte..............Neyse dediğim gibi 200-300 ytl söz birliği etmişler..Tamircileri çok severim, herkez ekmek parasına koşuyor ama bazen gerçekten soyguna dönüyor işler..

konunun tamammını okumadan pm atmıştım. yer İzmir ise ben sefaköydeki ustama gideceğim demektir. herşey dahil 220 demişti. garantili...
bide korna lastiklerimi değişecekti. onlarda çifti 20 ytl...
Zaten aşağı yukarı fiyatlar aynı heralde...

WhiTeRaVeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben geçen yıl nisan ayında garantinin bittiği günlerde opel yetkili servisinde yaptırmıştım. o anda sıfır gibi olmuştu. ancak şimdi yapılan km üzerinden 8000 km geçti ve şuanda yine aynı vahim tablo. birdaha yaptırıp para verirmiyim bilmiyorum. yaptırırsam yine aynı şeyin olacağına inanıyorum.

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu işlemi sitemizin sponsoru opel team servise yapsa. sonuçta iki parça değişiyor. 10 20 milyon parça olsun 80 de işçilik verelim 100 kağıda bağlayalım işi. ne dersiniz. konuyu canlandırıp kurtulalım toptan şu direksiyon tıkırtısındna...

loopus058

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çözümü Yok

ben garantidende defalarca değiştirdim kendimde yaptırdım ne yaptırdıysam yine aynı oldu belli bir kilometre sonra yine aynı tıkırtıyı yapıyor Opel yeni direksiyon kutuları arıza yapmayacak demişti ama hala yenisi çıkmadı.